Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/adventuresandtravelinmexico.com/includes/menu.inc).

Pomysł na idealny weekend - wyjazd do Krakowa

Kraków jak wiemy to ostoja tradycji, także architektonicznej. Z tej przyczyny zachęcamy by popatrzeć na miasto z lotu ptaka. Falisty teren, Stare Miasto z Wawelem - ich widok pozostanie w naszej pamięci na zawsze. Kochamy Kraków za zabytki, kulturę, specyficzny klimat i miłe wspomnienia.


wycieczka
Author: David Howard
Source: http://www.flickr.com
Najczęściej odwiedzane miejsca Krakowa możemy wymienić wyrwani z głębokiego snu: Wawel, kościół Mariacki, Sukiennice... To one zapraszają tu co roku większość spośród 9,2 mln gości, w tym 2,5 mln zza granicy.
Powszechnie wiadomo, że Kraków to miasto położone w „sąsiedztwie Pana Boga”. Pokaźną listę świątyń, którą każdy Polak zwiedzić powinien zaczynają Katedra Wawelska, wymieniony powyżej kościół Mariacki czy opactwo benedyktynów w Tyńcu.

Każda uliczka Krakowa ma w sobie coś niezwykłego. Otacza je aura tajemniczości, tak jakby w jakiś niewytłumaczalny sposób czas zatrzymał się tam przed wiekami.

Prezentowany artykuł jest niesamowicie ciekawy? Jeżeli również takie jest Twoje zdanie, to wejdź na polecany serwis www, który zawiera równie ważne informacje.

Miasto sprzyjające zadumie i...miłości. Doskonale zachowane i posiadające pewną tajemnicę. Zabytki, klimat centrum miasta, w którym mieszają się głosy turystów w różnych językach to powody dla których tak wiele osób pokochało to miasto.

Czy istnieje jednak możliwość dla zwiedzających, by choć przez krótką chwilę wczuli się w klimat tego miejsca? Bo jednak aby w pełni cieszyć się krakowskimi, turystycznymi walorami mamy obowiązek zapewnić sobie choć parę noclegów.

Wszyscy zdajemy sobie z tego sprawę, że Kraków to nie tylko turystyczna mekka dla odwiedzających miasto, ale również wysoce rozwinięte gospodarczo, przyciągające do siebie inwestorów i biznesmenów. Jeśli więc jesteśmy turystami lub przybyliśmy przeprowadzić pewne rozmowy i transakcje to warto wybrać taki nocleg, który umili nam pobyt w tym mieście. Baza hotelowa w związku z powszechnie organizowanymi, dużymi uroczystościami zapewni nam tak wysoki standard, iż noc spędzona w mieście królów Polski będzie niezapomniana.

Co więcej na turystów czeka imponująca baza hotelowa, setki kawiarni i pubów, z których ponad 200 prowadzi swoją działalność w najbliższym sąsiedztwie Rynku Głównego. I to właśnie z myślą o turystach władze miasta dokonały rzeczy w polskich realiach wręcz niemożliwej, całkowicie oczyszczając część zabytkową z reklam i tablic ogłoszeniowych. To sukces, którego nie odważyło się skopiować żadne inne miasto.