Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/adventuresandtravelinmexico.com/includes/menu.inc).

Pomysł na idealny weekend - wyjazd do Krakowa

Kraków jak wiemy to ostoja tradycji, także architektonicznej. Z tej przyczyny zachęcamy by popatrzeć na miasto z lotu ptaka. Falisty teren, Stare Miasto z Wawelem - ich widok pozostanie w naszej pamięci na zawsze. Kochamy Kraków za zabytki, kulturę, specyficzny klimat i miłe wspomnienia.


wycieczka
Author: David Howard
Source: http://www.flickr.com
Najczęściej odwiedzane miejsca Krakowa możemy wymienić wyrwani z głębokiego snu: Wawel, kościół Mariacki, Sukiennice... To one zapraszają tu co roku większość spośród 9,2 mln gości, w tym 2,5 mln zza granicy.
Powszechnie wiadomo, że Kraków to miasto położone w „sąsiedztwie Pana Boga”. Pokaźną listę świątyń, którą każdy Polak zwiedzić powinien zaczynają Katedra Wawelska, wymieniony powyżej kościół Mariacki czy opactwo benedyktynów w Tyńcu.

Każda uliczka Krakowa ma w sobie coś niezwykłego. Otacza je aura tajemniczości, tak jakby w jakiś niewytłumaczalny sposób czas zatrzymał się tam przed wiekami. Miasto sprzyjające zadumie i...miłości. Doskonale zachowane i posiadające pewną tajemnicę. Zabytki, klimat centrum miasta, w którym mieszają się głosy turystów w różnych językach to powody dla których tak wiele osób pokochało to miasto.

Czy istnieje jednak możliwość dla zwiedzających, by choć przez krótką chwilę wczuli się w klimat tego miejsca? Bo jednak aby w pełni cieszyć się krakowskimi, turystycznymi walorami mamy obowiązek zapewnić sobie choć parę noclegów.

Wszyscy zdajemy sobie z tego sprawę, że Kraków to nie tylko turystyczna mekka dla odwiedzających miasto, ale również wysoce rozwinięte gospodarczo, przyciągające do siebie inwestorów i biznesmenów. Jeśli więc jesteśmy turystami lub przybyliśmy przeprowadzić pewne rozmowy i transakcje to warto wybrać taki nocleg, który umili nam pobyt w tym mieście. Baza hotelowa w związku z powszechnie organizowanymi, dużymi uroczystościami zapewni nam tak wysoki standard, iż noc spędzona w mieście królów Polski będzie niezapomniana.

Co więcej na turystów czeka imponująca baza hotelowa, setki kawiarni i pubów, z których ponad 200 prowadzi swoją działalność w najbliższym sąsiedztwie Rynku Głównego. I to właśnie z myślą o turystach władze miasta dokonały rzeczy w polskich realiach wręcz niemożliwej, całkowicie oczyszczając część zabytkową z reklam i tablic ogłoszeniowych. To sukces, którego nie odważyło się skopiować żadne inne miasto.