Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/adventuresandtravelinmexico.com/includes/menu.inc).

Fajne miasta w Polsce - gdzie warto jechać

Mimo, że urokliwych miast w Polsce mamy wiele, to istnieją takie, które darzymy szczególnym sentymentem. Kochamy je za zabytki, kulturę, specyficzny klimat i miłe wspomnienia. Takim miejscem jest Kraków. Miasto historyczne, pełne dawnego uroku i bogate w kulturalne wydarzenia. Miasto, w którym czas płynie tylko sobie znanym rytmem...

kraków - zasypiam.pl
Author: Piotr Drabik
Source: http://www.flickr.com
Każda uliczka Krakowa ma w sobie coś zagadkowego. Spacerując po nich czujemy się tak jakby w jakiś niewytłumaczalny sposób czas zatrzymał się tam przed wiekami. Miasto sprzyjające zadumie i... miłości. Doskonale zachowane i posiadające pewną tajemnicę. Zabytki, klimat Starego Rynku, w którym da się słyszeć głosy turystów z najdalszych zakątków świata to powody dla których tak chętnie tu powracamy.

Czy istnieje jednak możliwość dla przybyszy odwiedzających miasto, by choć przez moment poczuli magię tego miejsca? Weźmy pod uwagę iż, aby w pełni radować się krakowskimi, turystycznymi walorami trzeba zagwarantować sobie choć parę noclegów.Powszechnie wiadomo, że Kraków to nie tylko miasto turystyczne, ale również wysoce rozwinięte gospodarczo, zapraszające inwestorów i biznesmenów.

Jeżeli rozpatrywana kwestia okazała się dla Ciebie istotna oraz zamierzasz ją zgłębić też pod innym kątem, zobacz więcej znajdziesz tu (www.optitaxi.pl/) - ona także ją omawia.

Jeżeli więc jesteśmy turystami lub przybyliśmy w interesach to warto wybrać taki nocleg, dzięki któremu wizyta w mieście będzie przebiegała miło i bezproblemowo. Usługi hotelarskie w związku z powszechnie organizowanymi, dużymi uroczystościami są tam na tak wysokim poziomie, iż noc spędzona w mieście królów polskich nie stanowi już żadnego problemu. Ba! Dzięki obsłudze hotelowej zostaniemy przyjęci iście po królewsku.

Jeśli udamy się na północny zachód zajrzymy do Poznania. Magiczny – tak często określa się Poznań i trzeba się z tym zgodzić. W Poznaniu zauroczy nas nie tylko Stary Rynek, każda uliczka zachwyca swym urokiem. Tylko tutaj zjemy pyry z gzikiem i tylko tutaj usłyszymy, iż szneka z glancem to po prostu drożdżówka. Gdy napijemy się aromatycznej kawy i odwiedzimy trykające koziołki, możemy udać się na Maltę. To centrum handlowo – rozrywkowe, w którym toczy się życie życie sportowe poznanian. Kajakarskie imprezy sportowe, baseny, rowery a zimą tory narciarskie i saneczkowe przyciągają masę lubiących ruch mieszkańców.