Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/adventuresandtravelinmexico.com/includes/menu.inc).

Bolesne pieczenie u stóp – jak na stałe usunąć nagniotka przy pomocy dostępnych preparatów

Nikt nie lubi nagniotków. Jest to nic innego jak stwardnienie warstwy skóry powstające na palcu stopy. Rana jest tym boleśniejsza, że wnika w głąb skóry. Odczuwamy przez to duże pieczenie przy poruszaniu się. Wokół nagniotka powstaje zaczerwieniona tkanka, przez którą odczuwa się nieprzyjemny ból.
stopy
Author: Lioven
Source: Lioven
Powodów przez które powstają nagniotki jest kilka. Zwykle przyczyną są zbyt obcisłe buty, miejscowe zrogowacenie skóry i ogólna wrażliwość skóry palców stopy.

Gdy prezentowany wpis będzie przez Ciebie przeczytany, wejdź również na odmienny pomocny serwis, który ma podobnie wciągające treści.

Prosty test wytrzymałości skóry można wykonać … przez chodzenie gołymi stopami na różnych nawierzchniach. Jeśli sprawia nam to odczuwalny ból to mamy większe ryzyko wytworzenia się nagniotków. Zgranie się wyżej przytoczonych powodów oczywiście zwiększa możliwości pojawienia się nagniotków.Za przyczynę tej przypadłości wymienia się również nieprawidłowe wysklepienie śródstopia, sytuacje, gdy palce na siebie nachodzą czy niefortunne ustawianie stopy. Na nieprawidłowe stąpanie nie pomogą zatem super wygodne buty. Swoje odgrywają w tej kwestii też nasze geny, na które siłą rzeczy nie możemy mieć wpływu (usuwanie zrogowaciałego naskórka). Gdy do nich dodamy mechaniczne błędy z dnia codziennego, to nieprzyjemny efekt mamy gwarantowany.

Na szczęście nagniotki możemy poddawać trwałemu usuwaniu - w sposób tradycyjny jak i jednym zabiegiem. Przy obu opcjach kluczowa jest opinia lekarza – zwykle poleca on ostrożne wybieranie butów, wizyty u ortopedy, czy wkładki. Maści rozmiękczające skórę zrogowaciałą, czy kąpiele stóp z dodatkiem kwasu borowego są również wskazane wszystkim chodzącym w obcisłych butach którym zdarzyły się nieprzyjemne nagniotki.

stopy w obcasach
Author: GabboT
Source: http://www.flickr.com
Usuwanie nagniotków jest jednorazowym zabiegiem, który jest czynnością rutynową. Przed wystawieniem palców stopy pod mechaniczny frezer, warto zrobić kilka zabiegów z plastrami i maściami gojącymi. Na zabiegi frezerem próżniowym decydujmy się po konsultacjach z odpowiednim lekarzem, najlepiej ortopedą. W zależności od uwarunkowań wyskakiwania nagniotków okazuje się czasem że frezer nie jest konieczny. Pozbyć się bólu można także przez kupowanie specjalnych pierścieni filcowych. Kupimy je w aptekach i galeriach. Także one redukują objawy bólu, sprawiając, że stawianie stóp nie musi odbywać się z grymasem na twarzy.