Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/adventuresandtravelinmexico.com/includes/menu.inc).

Problemy związane z życiem seniorów z Warszawy stają się coraz ważniejszym tematem

W dobie starzejących się coraz bardziej społeczeństw problemy powiązane z życiem ludzi starszych stają się bardzo ważnym tematem nie tyle debat państwowych ale także, a może głównie dyskusji w polskich domach.


Opieka nad osobami starszymi, dziadkami czy babciami, którzy nie maja już sił osobiście troszczyć się o siebie, to nie lada problem w sytuacji nieustannej pogoni za pracą i zbytniego obciążenia nawałem pracy do pogodzenia (porównaj - zobacz pełną ofertę na tej stronie). Deficyt czasu i niemożność poświęcenia czasu dla podupadających na zdrowiu ojca czy matki wywołują bardzo często poważne kłótnie, staja się przyczyną nieporozumień a wręcz tragedii. Lecz w wielu przypadkach mnożące się problemy nie były efektem niewdzięczności młodszego pokolenia, lecz tylko efektem sposobu życia, jaki wymusza na nich obecny rozwój cywilizacyjny. Dlatego właśnie trzeba rozmawiać na ten temat między sobą, nim problem pojawi się realnie i wywróci całe życie rodzinne do góry nogami, a starszych ludzi narazi na niepotrzebne upokorzenia albo niedogodności.


babcia
Author: Michael Coghlan
Source: http://www.flickr.com
Wbrew temu, co czasem bywa rozpowszechniane, opieka opieka paliatywna w domu nad osobami starszymi nie należy do lekkich zadań, zwłaszcza kiedy chodzi o znaczny stopień niepełnosprawności (oferta). Wtedy zdarza się, że konieczna staje się wykwalifikowana opieka, a to - to oczywiste - dużo kosztuje i w rzeczywistości rzadko kto może sobie na nią pozwolić. Wtedy najlepszym wyjściem jest ośrodek opiekuńczy specjalizujący się w opiece nad osobami w podeszłym wieku czyli tak zwany dom seniora. Miejsce to posiada nie tylko całodobową opiekę oraz pomoc w codziennych czynnościach, lecz gdy zajdzie potrzeba zapewnia również konsultacje lekarskie. W zależności od standardów koszty są mocno różne, lecz zwyczajowo ustala się, że gdy jest taka możliwość, opłata jest pobierana z emerytury osoby, która zostaje pensjonariuszem. Niestety do dziś ośrodki te wywołują raczej mieszane odczucia, zarówno pośród samych seniorów, jak i ich rodzin. Przyjęło się bowiem uważać, że pozostawienie rodzica w domu seniora jest wyrazem braku wdzięczności dzieci.