Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/adventuresandtravelinmexico.com/includes/menu.inc).

Kiedy przysługuje prawo do refundacji za bilet lotniczy?

Podróżowanie samolotem po Europie wiąże się z faktycznymi poradami, co do których na co dzień podróżujący klienci nie zdają sobie sprawy. Chodzi o zwrot i odszkodowanie za odwołany lot.
W normalnych warunkach nie planujemy oczywiście scenariusza w którym w naszym locie będzie opóźnienie.
Lotnisko
Author: Benson Kua
Source: http://www.flickr.com
Tak samo jak w innych środkach komunikacyjnych płacimy za tanie, normalnej klasy i elitarne bilety lotnicze, które przy odpowiednich standardach przetransportują nas do pożądanego celu. Zahamowanie ruchu na pasach, wypadek lotniczy - to tylko niektóre z najpopularniejszych powodów dla których loty są przesuwane i odwoływane, za które tym co kupili bilety przysługują prawa do zwrotów za bilety lub odszkodowanie. Pasażerowie, dla których chwilowo pomyślana alternatywa w postaci pierwszego kolejnego biletu zwyczajnie się nie uśmiecha, wyczekują w poczekalniach. Jak się okazuje czas może zagrać na ich korzyść. Skąd ta kalkulacja? Jeśli trzy godziny po planowym starcie lot się nie zacznie, podróżnym (w obrębie państw Unii Europejskiej oraz państw poza UE) przysługuje stosowna kwota jako odszkodowanie za odwołany lot. Ceny rozciągają się – w zależności od odległości i statusu państwa (Unia – państwo poza Unią) od 250 do 650 euro (dowiedz się więcej o odszkodowaniu za odwołany lot).samolot
Author: www.sxc.hu
Source: www.sxc.hu
Odszkodowanie nie przysługuje tym pasażerom, którzy wiedzieli o anulowaniu lotu już dwa tygodnie przed startem. Niekorzystne warunki pogodowe także przyczyniają się do paraliżu lotniczego (np. wybuch wulkanu). Niestety także wtedy posiadaczom biletów nie zostanie przyznane odszkodowanie. Jeśli przewoźnik zorganizuje alternatywny lot to również tutaj – co wydaje się jasne – nie możemy starać się o rekompensatę za problemy w trakcie podróży.
Zwroty za bilety mają miejsce w dwóch przypadkach: anulowania lotu i wyprzedaniu większej niż jest możliwa ilości miejsc. W tej drugiej sytuacji przewoźnik (Przewozy do Niemiec z Wałbrzycha - EDENBUS) może, ale nie musi zapewnić sobie alternatywny lot. Przyjęcie zwrotu uniemożliwi z reguły regulowany odgórnie powrót. Lepiej więc w takich sytuacjach wykalkulować co się bardziej opłaca.
Zażalenia kierujemy bezpośrednio do linii lotniczych. Negatywna odpowiedź lub zupełny jej brak wcale nie kończą sprawy – żeby walczyć o swoje trzeba wówczas wejść z przewoźnikiem na drogę sądową mój link na