Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/adventuresandtravelinmexico.com/includes/menu.inc).

Jak przyspieszać rozwój dziecka

Wszystkim rodzicom zależy na tym, by dziecko czyniło postępy w rozwoju jak najlepiej. Uczymy dzieci pisać, czytania, liczyć, orientowania się w świecie. Działamy na wiele sposobów. Jednym z nich jest rozwijanie wyobraźni pociechy edukacyjnymi zabawkami. Jakie zabawki edukacyjne są ostatnio chętnie kupowane? Tak naprawdę parę, niektóre z nich z pewnością pamiętamy z własnego dzieciństwa.

zabawki edukacyjne dla dzieci
Author: Sakena
Source: http://www.flickr.com
Na początek lalki szmaciane. Wielu z nas je pamięta. Tego typu lalki są o wiele lepsze niż takie wytwarzane z plastiku czy podobnych materiałów głównie dlatego, że są miękkie i nawet malutkie dziecko nie zrobi sobie nimi krzywdy. Kolejny pozytyw – można używać ich do rozwijania wyobraźni. Zaproponujmy dziecku by opowiedziało historyjkę o tej lalce. Lalka może stać się dowolną postacią – królewną, nauczycielką, lekarką.

Masz uczucie, że pokrewne teksty wyjaśnią Ci bardziej tę kwestię? Jeżeli tak myślisz, zobacz w tekście (https://tulibaby.pl/) inny tego rodzaju punkt widzenia.

Jeżeli mamy smykałkę do szycia możemy przygotować jej różne stroje wedle tego co o lalce opowie nam maluch.

Kolejna niezwykle popularna zabawka to wszelkiego typuu gry memory, czyli gry pamięciowe. Najczęściej to komplet kartoników z obrazkami. Każdy obrazek narysowany jest dwa razy a zadanie polega na zebraniu par. Gra wymaga zapamiętywania w którym miejscu leży kartonik z jakim obrazkiem i bardzo pomaga w rozwoju. To również wspaniały sposób na rodzinne spędzenie kilku godzin, na przykład gdy pada deszcz (więcej o grach logicznych).

Furorę od jakiegoś czasu robią klocki magnetyczne. Konstrukcje z nich postawione trudniej rozwalić, niż takie ze zwykłych klocków, właśnie dzięki temu, że mają wbudowane magnesy. Można tworzyć z nich wielopoziomowe konstrukcje. Zazwyczaj do kompletu klocków dodany jest obrazek prezentujący to, co da się z nich ustawić. Klocków jest wiele rodzajów. Od dużych dla malutkich dzieci, po małe dla starszych – sześcio-, siedmioletnich.Również dla większych dzieciaków przeznaczone są zabawki edukacyjne.

Z czystym sumieniem zalecam to źródło (http://www.prozoo.pl/sklep/bowwow/kosc-natural-z-juka-27-szt.html) każdemu miłośnikowi tego tematu. One niewątpliwie również są warte przeczytania.

Pomagają w rozwoju widzenia przestrzennego, oraz wykształcają inne umiejętności choćby ocenę odległości, prędkości itp. Konieczne są także pewnego rodzaju zdolności manualne, aby poradzić sobie z obsługą pilota (interesujący wpis).

Jeżeli odpowiednio zachęcimy dziecko i będziemy przeznaczać czas na zabawę z nim, tak na dobrą sprawę każda zabawka może być edukacyjna. Nawet prosty patyk może się sprawdzić w tej roli. Wszystko zależy tylko od naszej inwencji.