Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/adventuresandtravelinmexico.com/includes/menu.inc).

Specjalne nawierzchnie gwarancją bezpieczeństwa na placu zabaw.

Place zabaw to często główne miejsce, w którym dzieci spędzają czas po szkole. Jeśli rodziców nie stać na wysyłanie swoich pociech za zajęcia pozalekcyjne, podwórko pod blokiem to dla nich znakomita możliwość, aby przebywać na nim wraz z kolegami. Jednak aby miejsce to było w sam raz do zabawy, oprócz postawionych tam drabinek, huśtawek, powinno przede wszystkim spełniać normy bezpieczeństwa. Rodzice musza mieć gwarancję, że pozwalając bawić się swoim pociechom na placu zabaw, nie nie zrobią sobie krzywdy.
Poszczególne elementy i stan ich ułożenia powinien być należycie odpowiedni do docelowej grupy użytkowników. Dorośli muszą zadbać o to, żeby umieszczać dzieci na urządzeniach dobranych do ich lat. Na placach zabaw nieustannie dochodzi do wypadków będących konsekwencją złej konstrukcji urządzenia lub trefnego podłoża. Regulacje europejskie zawierają zapisy, jakie muszą spełniać strefy bezpieczeństwa między poszczególnymi elementami i tworzywa, z których powinno być wykonane podłoże. Optymalne nawierzchnie na place zabaw, pozwalają uniknąć całego szeregu groźnych sytuacji.Ogrodowy plac zabaw
Author: Rubber Mulch
Source: http://www.flickr.com
Na ogół mamy do czynienia z placami zabaw, które sa wyposażone w ekologiczne podłoże. Piasek, trawa, kora drzew są najpopularniejszym materiałem tłumiącym. Jednak nie da się wykorzystać go do ogółu placów zabaw. Jeśli plac zabaw ma być powiększony, posiadać części zawieszone na sporej wysokości, w tym wypadku lepiej sprawdzą się nawierzchnie syntetyczne. Wymagania, odnośnie stosowanych surowców określa europejska norma EN1177.

Wszystek rodzaj podłoża ma swoje wady i zalety. Do często napotykanych form podłoża, obok naturalnych, należą również te w formie zielonych mat, nazywane jako sztuczna trawa. Do jej plusów można uwzględnić bezproblemowość z jaką przystosowuje się do naturalnego podłoża. Ponadto nie trzaskają ani nie ulegają innym uszczerbkom. Wspólne place zabaw głównie nawierzchnie syntetyczną. Jest to spowodowane dużą możliwością stosowania syntetyków na beton, asfalt, kostkę oraz niewielki kosztem utrzymania.

Fascynuje Cię omawiany wątek? Jeśli tak, to po przejściu do serwisu www (https://centrumstyropianu.pl/) odnajdziesz podobne pasjonujące informacje, których nie stracisz z pamięci długo.

Ważnym elementem tego typu powierzchni jest klej poliuretanowy (np. ). Ta solidna powłoka łącząca jest nieoceniona przy innych pracach remontowych i instalacyjnych. Łączy ze sobą różne typy materiałów, produkując wytrzymałe na czynniki biologiczne spoiny.

plac zabaw i przedszkole
Author: Frogn kommune
Source: http://www.flickr.com
Kolejną metodą wykładania nawierzchni pod place zabaw są gumowe płytki lub maty. Ich budulec – różnokolorowy granulat kulki styropianowe – również łączony jest ze sobą przy pomocy kleju poliuretanowego. Tego rodzaju tworzywo charakteryzuje się dużymi właściwościami absorpcji drgań, stąd też minimalizuje przyczyny wypadku. Do jego dodatkowych właściwości zaliczyć można również: estetyczny wygląd, a także kompozycję, która umożliwia nieograniczony wzrost trawy.