Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/adventuresandtravelinmexico.com/includes/menu.inc).

Odpowiedni rozwój malucha

Każdy nowy rodzic musi zastanowić się nad tym, jak właściwie wychować potomka. To przecież niesamowicie odpowiedzialne wyzwanie – w trakcie wielu lat wytężonej pracy kreuje się nowego człowieka.
To jasne, że czasami po prostu nie ma sił i łatwiej dać zabawki i udostępnić dziecku telewizor, lecz takie chwile nie powinny zdarzać się regularnie. Należy z stanowczo powiedzieć, że oglądanie audycji telewizyjnych nie tylko nie pobudza rozumu dzieciaka, ale też jest odpowiedzialne za cofanie się w rozwoju!

meble   zabawki
Author: FM Gawin
Source: FM Gawin
Powinieneś swojemu maluchowi podarować atrakcyjne zabawki edukacyjne (sprawdź zabawki manualne od eduleon.pl). Czym się takie zabawki charakteryzują? Głównie tym, że mogą pogodzić zabawę ze stymulacją umysłu. Nie dawaj maluchowi idiotycznych figurek żołnierzy ze spluwami. Sprezentuj mu raczej trochę pudełek zwyczajnych klocków, z których berbeć będzie mógł stworzyć co tylko zaplanuje. Konstruowanie silnie rozwija intelekt - potężnie ćwiczy rejony umysłu, które odpowiadają za wyobraźnię oraz talenty manualne. Dużo eksperymentów naukowych stwierdziło, że dojrzali ludzie, którzy w dzieciństwie bawili się klockami, odznaczają się dużo potężniejszą inteligencją i wyobraźnią od tych dorosłych, którym leniwi rodzice włączali kolorowe bajki w telewizji.Trzeba dodać, że najkorzystniej maluchowi odciąć zupełnie dostęp do tv. Bierne wpatrywanie się w skaczące obrazki jest zabójcze dla intelektu. Zupełnie inaczej jest w wypadku komputera – warto, aby dzieciak spędził parę chwil przed monitorem, ale naturalnie przy twojej pomocy. W dzisiejszych czasach możliwość obsługi peceta i znajomość internetu są kluczowe. Wiedz też, że gry komputerowe nie są wcale takie złe, jak to starają się mówić nam rzekomi fachowcy, a w rzeczywistości ignoranci. Rzecz jasna miej baczenie na berbecia, by nie grał w pozycje, które są przeznaczone dla dorosłych. Najlepiej osobiście wybierz dla latorośi ciekawą i rozwijającą grę. Gra na komputer może posiadać podobny dobroczynny wpływ na rozum małego człowieka, co normalne zabawki edukacyjne (zobacz gry edukacyjne od eduleon.pl).