Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/adventuresandtravelinmexico.com/includes/menu.inc).

W jaki sposób może wyglądać procedura zapłodnienia metodę in vitro oraz jak dużo czasu może ona zajmować?

Zajście w ciążę nie dla każdej kobiety jest rzeczą łatwą do zrealizowania. Statystycznie rzecz biorąc podobnie często dochodzi do niepożądanej ciąży u np. nastolatek, co do zakończonych niepowodzeniem prób posiadania swojego dziecka.


Na szczęście są alternatywne procedury, które mogłyby ułatwić zajście w ciążę.


zakażenie
Author: Ryan Hickox
Source: http://www.flickr.com


in vitro
Author: Commander, U.S. 7th Fleet
Source: http://www.flickr.com


Statystyka mówi też, że co czwarta mieszkanka naszego kraju, która poddała się procedurze in vitro zachodzi efektywnie w ciążę już za pierwszą próbą zastosowania takiego leczenia. W rzeczywistości oznacza to, że kobieta może zajść w ciążę już po kilku tygodniach stosowania tej metody. Jest ona złożona z kilku etapów. Są to kolejno stymulacja pęcherzyków jajnikowych, pobranie z nich odpowiednich komórek, zapłodnienie ich za pomocą nasienia dawcy oraz hodowla zarodników i ich dostarczenie do macicy. Długość trwania całego procesu jest zależna od danej osoby, jednak przeważnie zajmuje on około miesiąca. Stymulacja hormonalna pacjentki to najdłuższa faza tego procesu. Jego czas jest uzależniony od dobranego przez specjalistów tzw. protokołu stymulacji. Jest to reguła, według której Pacjentka ma przyjmować specjalne lekarstwa hormonalne.


Najczęściej wykonywaną procedurą jest ta, która trwa największą ilość czasu. W takiej sytuacji pacjentka przyjmuje przez ok. cztery tygodnie leki (zobacz woda utleniona cena) w formie zastrzyków podskórnych. Około połowę krócej zajmuje tzw. protokół krótki, jednak jego zastosowanie jest zależne wyłącznie od doktora prowadzącego. Zabieg pobrania komórek jajowych jest wykonywany po około dwóch dniach po zakończeniu poprzedniego etapu.
Punkcja komórek jajowych jest przeprowadzana w znieczuleniu ogólnym, które zajmuje jedynie kilkanaście minut. Potem kobieta jest wciąż pod opieką fachowców.