Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/adventuresandtravelinmexico.com/includes/menu.inc).

Przyczyny, symptomy, kuracja wodniaka jądra

Choroba sama w sobie nie jest niebezpieczna, medycy są jednakże zdania, iż zbytnie nagromadzenie się płynu może zakłócać funkcjonowanie jąder, a przez to wpływać pośrednio na produkcję plemników i ich jakość, a co za tym idzie na płodność.
wodniak
Author: Didriks
Source: http://www.flickr.com


hospital
Author: Daniel Lobo
Source: http://www.flickr.com


Wodniak jądra może dotyczyć tak niemowląt, jak i dojrzałych mężczyzn.

Szalenie nam miło, że powyższy artykuł wywarł na Tobie przyjemne wrażenie. Mamy zamiar zaprosić Cię do nowej witryny - tam można zobaczyć ponadto świeże wpisy.

Jego pierwszym oraz najbardziej specyficznym objawem jest powiększenie worka mosznowego. Wodniak jądra jest to nic innego jak przesadne zbieranie się cieczy w jego osłonkach. Przeważnie dotyczy wyłącznie jednej strony, rzadziej schorzenie przebiega obustronnie.


Wodniaka jądra zazwyczaj nie wywołuje bólu, z tej przyczyny choroba odkrywana jest często przez przypadek albo dopiero w momencie obrzmienia worka mosznowego. Kuracja wodniaka polega na zabiegu chirurgicznym. U maluchów zabieg przeprowadza się nie wcześniej niż po skończeniu dwóch lat. Częstokroć do tego czasu wodniak zanika samoistnie, np. dzięki wchłonięciu się płynu który otacza jądra.

Jeżeli chcesz przeczytać coś faktycznie niezwykle interesującego, sprawdź treść (https://otosonica.pl/) tej strony a na pewno nie pożałujesz.

Jeżeli jednakże zapadnie decyzja o zabiegu chirurgicznym nie ma powodów do obaw – nie jest on bardzo skomplikowany, a powikłania zdarzają się niesłychanie rzadko. Operacja może być przeprowadzona metodą Winkelmanna albo Bergmanna. W obu wypadkach najważniejszą rzeczą jest usunięcie nadmiaru płynu, zaś różnica pomiędzy sposobami polega na tym, iż w tej pierwszej osłonki moszna zostają wywijane na zewnątrz i zszywane z sobą, zaś w drugiej nadmiar osłonek zostaje po prostu wycięty.
Po zabiegu chory musi pozostać w szpitalu aż do chwili usunięcia drenu. Natomiast w ciągu kilku tygodni po zabiegu nieodzowny jest oszczędny tryb życia, zwłaszcza iż w owym czasie może wystąpić opuchlizna a także bolesność moszny.