Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/adventuresandtravelinmexico.com/includes/menu.inc).

Jak wyposażyć domową apteczkę?

Nie musimy zamieniać domu w aptekę, lecz domową apteczkę warto posiadać. Przechowywane pod ręką opatrunki mogą ocalić życie. A podane odpowiednio wcześniej specyfiki mogą pomóc uniknąć wizyty u lekarza.


Zawartość apteczki domowej zależy tak naprawdę od wymogów domowników.
Sporty wodne
Author: David van der Mark
Source: http://www.flickr.com


Góry z samolotu
Source: en.wikipedia.org


Jeżeli służyć będzie osobie cierpiącej na przewlekłe choroby, powinien się w niej znaleźć zapas przyjmowanych leków na minimum najbliższy tydzień. Na pozostały skład apteczki domowej, tak jak u osób nie chorujących na przewlekłe niedomagania, muszą składać się panacea potrzebne w razie nagłych niedomagań.


Na liście na pewno powinny się znaleźć: termometr, plastry z opatrunkiem, plaster bez opatrunku, kompres, specyfiki przeciwbólowe, medykamenty łagodzące symptomy przeziębienia. Miej na względzie, iż hurtownia medyczna nie ma prawa sprzedawać specyfików bezpośrednio pacjentom, dlatego zaopatruj się w lekarstwa w pobliskim punkcie aptecznym. Apteczka powinna być dobrze zabezpieczona przed maluchami. Wolno w niej gromadzić tylko specyfiki wyraźnie opisane: nazwa lekarstwa, przeznaczenie, termin ważności. Nie powinno się nagromadzać nazbyt dużej ilości farmaceutyków. Leki trzeba przechowywać w ich własnych opakowaniach. Nie wolno ich przelewać.

Jeżeli interesuje Cię tematyka poruszana w niniejszym materiale, sprawdź pełną ofertę (https://poradniapraxis.pl/), a na pewno będzie ona dla Ciebie warta zainteresowania.

Należy zwrócić uwagę na instrukcję przechowywania specyfików. Poniektóre muszą być przechowywane w szczególny sposób.
Bez względu na choroby domowników oraz skład domowej apteczki, powinniśmy pamiętać o systematycznym kontrolowaniu dat ważności zawartych w niej specyfików. Na medykamentach, jakie należy zużyć przed upływem wskazanego czasu od otwarcia, wskazane jest skreślić pisakiem odpowiednią datę.