Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/adventuresandtravelinmexico.com/includes/menu.inc).

Jakie istnieją typy wszczepów i czy zabieg ich wstawienia jest dolegliwy?

Chyba każdy osobnik pragnąłby mieć piękne i białe uzębienie. Bardzo wiele jest zależne naturalnie od zachowywania prawidłowej higieny jamy ustnej, jednak pewne właściwości, np. tzw. diastema mogłyby być dziedziczne.


Są jednak również odmienne powody, dla których tak nie lubiane przez znaczną cząstkę społeczeństwa wizyty u stomatologa potrafią okazać się w jakimś momencie istnienia niezwykle pożądane.


Nie idzie tutaj o żadne leczenie zębów jako takowe, a o ich wymianę. Tak, niestety po usunięciu stałych zębów ludziom nie wyrastają kolejne, więc fachowcy w sprawach medycyny plastycznej stworzyli sposób na przywrócenie osobom błyszczącego bielą uśmiechu. Używane są do tego zamysłu specjalistyczne implanty, jakie imitują te normalne zęby. Aktualnie są dwa odmienne typy surowców, jakie wykorzystuje się do wykonywania takich implantów. Od ok. 1965 r. wykorzystuje się do tego zamysłu tytan i, od niedługiego czasu, również cyrkon.
efekty
Author: osseous
Source: http://www.flickr.com


Jest to najnowsza oraz najbardziej estetyczna postać wszczepów. Ta substancja jest bardzo podobna do rzeczywistej tkanki zębowej, ale jest od niej w większym stopniu odporna na wycieranie. Niebagatelnym bodźcem przemawiającym za implantami cyrkonowymi jest ich duża biozgodność. Mają niezwykle ogromną odporność na substancje kwaśne i na najczęstsze przemiany w jamie ustnej.


Warto dodać, iż obie metody są w zupełności niebolesne przy użyciu znieczulenia lokalnego oraz gwarantują "stabilny" uśmiech (zobacz wybielanie zebow w krakowie) w odróżnieniu od standardowych protez zębowych, jakie mogłyby się przesuwać a wręcz wypadać.