Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/adventuresandtravelinmexico.com/includes/menu.inc).

Jak odpowiednio dbać o swoje dziecko zimą? Porady dla początkujących rodziców

Jeżeli akurat masz swoje pierwsze dziecko, wiesz dobrze, jak duża wiąże się z tym odpowiedzialność - niemalże każdy rodzic chce dać swojemu dziecku wszystko to, co dobre.


Równocześnie niejednokrotnie przy pierwszym dziecku nie mamy praktycznie żadnego doświadczenia, zatem bez większego kłopotu jesteśmy w stanie wyobrażać sobie właściwie wszystkie katastrofy świata, a jednocześnie nie wiemy zupełnie, jak dokładnie im zapobiegać. Dzisiaj zatem pierwsza lekcja - jak ubierać swoje dziecko na zimę i czy w tym okresie trzeba o nie jakoś specjalnie dbać?
Ubierz dziecko ciepło!


Właściwie każdy z nas zdaje sobie znakomicie sprawę z faktu, że dziecko należy ubrać ciepło - niewątpliwie nieco cieplej niż siebie, gdyż dziecko w wózku nie potrafi rozgrzać się poruszaniem się, jednakże z drugiej strony nie można dziecka ubierać za ciepło. Jeżeli będziesz przegrzewać dziecko, dla przykładu zakładając mu w lecie czapki zimowe dla dzieci, wówczas możesz być praktycznie pewny, iż dziecko będzie Ci niemal cały czas chorowało, gdyż zupełnie nie będzie odporne.

Zobacz więcej porad pod linkiem - rzucą nowe światło. Nie obawiaj się - one odnoszą się do omawianej problematyki, zatem również Cię zaciekawią!

Czapki zimowe
dla dzieci powinno się zakładać dziecku w zimie, jednakże również nie możesz przesadzać z liczą różnego rodzaju warstw ubrań lub kocyków - bez wątpliwości musisz starać się znaleźć złoty środek.


Witaminy i suplementy


Ciąża
Author: iStockphoto.com


Jeżeli Twoje dziecko ma słabą odporność, wówczas możesz również podawać mu różnego rodzaju witaminy czy suplementy Diety.


Musisz zachęcić swoje dziecko szczególnie do jedzenia warzyw oraz owoców, gdyż to właśnie w nich znajduje się wiele różnego rodzaju witamin w czystej postaci. Niezłym pomysłem będzie bez wątpliwości również zachęcenie dziecka do spożywania tranu w dowolnej postaci.