Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/adventuresandtravelinmexico.com/includes/menu.inc).

Łykasz tabletki i myślisz, które są lepsze – wygrywa reklama a może opinia doktora?

Jeszcze kilka lat temu statystyczny obywatel RO brał leki tylko i wyłącznie przepisane przez lekarza. Ewentualnie wspierał organizm witaminą. Obecnie jego apteczka jest wręcz przeładowana. Kupuje już nie tylko w punktach aptecznych, ale także w… hipermarketach.
To oznacza, że jesteśmy wspólnotą lekomanów?


Reklamy, którymi są zasypywani obywatele naszego kraju w telewizji i radiu, starają się przekonać do zakupu określonego lekarstwa. Często to suplementy albo witaminy.

Przedstawiana tutaj tematyka jest dla Ciebie godna uwagi? Jeśli tak, to wejdź do serwisu apteka arechin, który proponuje podobne zagadnienia.

W zależności od okresu roku reklamie podlegają leki na utratę wagi, tabletki na wzrost odporności, leki na grypę, leki na złe samopoczucie. A i one bywają mocniej rozdrabniane – syropy na kaszel mokry, suchy; tableteczki na detox, zatrzymanie łaknienia. Największą sławą cieszą się tabletki na ból i preparaty witaminowe. Niestety i tu wybór nie jest łatwy – tabletki na ból głowy, kręgosłupa, brzucha itd.. Witamina C, E, kompleks. Reklama daje Polakom gamę produktów, z których mogą wybierać bez większych trudności.


(ogólnie o lekach)
Author: www.sxc.hu
Source: www.sxc.hu


A co na to lekarze? Wielu sądzi, iż suplementy nie zaszkodzą, lecze i nie we wszystkim są w stanie pomóc. Spora część woli tradycyjne podejście –lekarstwa farmakologiczne a także zdrowe odżywianie. Na świecie powstało jednak bardzo wiele firm wytwarzających leki i okazuje się, że nawet tych na receptę jest ogromna ilość. Często bardzo są zróżnicowane cenowo. Tu pomocną dłoń mogą dać medycy lub pracownicy aptek, którzy przedstawiają zamienniki. Okazuje się, iż lek o takim samym składzie, lecz wyprodukowany przez dwie odmienne firmy, może może mieć niższą cenę nawet o pięćdziesiąt procent.


Co więc wybrać – reklamy czy słowa lekarza?


Najlepszym wyjściem jest równowaga. Jeżeli chory potrzebuje silnych lekarstw, powinien niezwłocznie udać się do lekarza.
Jeśli trapi go delikatny ból brzucha, może samodzielnie kupić tabletki w punkcie aptecznym (albo – jak coraz częściej się zdarza – nawet w supermarkecie). Witaminy czy suplementy też nie będą złe, jeśli będą brane zgodnie z zamieszczonymi na opakowaniu wytycznymi. Najważniejszy jest zdrowy rozsądek.