stres

Myślisz, co uczynić, gdy doskwiera ci samotność lub po prostu pragniesz porozmawiać – przeczytaj, u kogo szukać wsparcia

rozmowa z psychologiem
Source: flickr.com
W tej chwili nie jest prosto – każdy mieszkaniec Polski gna. Zakład pracy, dom, zakład pracy. Wszyscy chcą zdobyć jak najwięcej, aby móc żyć jeszcze lepiej, mieć nieco więcej. Pytane „Mieć czy być” już nie obowiązuje. W obecnych czasach j każdy pragnie „mieć” i każdy pragnie „być” równocześnie. Tego wymaga współczesny świat.

Fachowo wykonany hawajski masaż LOMI LOMI o działaniu zdrowotnym i relaksującym

masaż
Source: flickr.com
Nie od dziś wiadomo, że masaże mają wspaniały wpływ nie wyłącznie na nasze zdrowie, lecz też na nasze samopoczucie. Wiele masaży ma działanie zdrowotne, relaksujące a także odprężające, poszczególne typy masażów uzdrawiająco wpływają na niektóre partie naszego ciała. Profesjonalnie skonstruowany masaż to też wspaniałe lekarstwo na stres.

Ginekolog Bielsko-Biała, oddanie komórek jajowych

gabinet ginekologiczny
Author: Agência de Notícias do Acre
Source: http://www.flickr.com
Posiadanie pociechy jest oczywistą potrzebą człowieka. Większość ludzi pragnie mieć dzieci, a komplikacja pojawia się, gdy pojawienie się dziecka oddalają kłopoty z zajściem w ciążę. Przewlekłe leczenie niepłodności naraża pary na prawdziwą próbę. Pomimo iż stres związany z bezpłodnością jest nie do uniknięcia, są sposoby na to, żeby oswoić się z tym problemem. Przede wszystkim należy uzmysłowić sobie, że zmiany nastroju i chwiejne uczucia, oraz reakcje będą na porządku dziennym.

Na czym powinna opierać się odpowiednia oraz profesjonalna kuracja odwykowa?

tabletki
Author: peace6x
Source: http://www.flickr.com
W dzisiejszych dniach duża część osób żyje w ciągłym zabieganiu. Niestety ma to wiele niesprzyjających dla dobrej kondycji skutków niepożądanych, do jakich zaliczają się np. powiększone niebezpieczeństwo różnych dolegliwości mięśnia sercowego czy też wręcz niewydolność nerek.

Aby utrzymać dobre zdrowie trzeba zatroszczyć się nie tylko o ciało, lecz także o duszę

Dziewczyna z kruczarnymi włosami
Author: Robert Moran
Source: http://www.flickr.com
Życie bywa wprost nieprzewidywalne. Bardzo często potrzebujemy odpocząć. Istotne pytanie brzmi - na co się w takim wypadku zdecydować?


Od czasu do czasu odrobina wyciszenia bywa potrzebna każdemu z nas, nie patrząc na rodzaj wykonywanej pracy, prozę życia osobistego, czy też ogólny stan zdrowia.

Dochodzenie do sprawności po kontuzji

Gips na nodze
Source: http://www.flickr.com
Wypadek czasami dzieli nasze życie na to „przed” i „po”. Korzystając z zabiegów rehabilitacyjnych możemy jednak wrócić jak najszybciej do zdrowia.
Jak wybrać dobrego fizjoterapeutę?
W przypadku dolegliwości związanych z wypadkiem musimy poszukiwać rehabilitantów wykonujących zabiegi które odpowiadają dokładnie naszym urazom. Osoby poszukujące zabiegów relaksacyjnych, np. masaży będą oczekiwać zupełnie innych działań niż np. osoby z osoby z urazami.
Sprawdźmy kompetencje, albowiem nie każde złoto co się świeci, jak powiada stare przysłowie.

Zdrowie to najważniejsza wartość w życiu każdego jednego człowieka

badanie
Author: Unimil
Z tym zgodzi się każdy. Tempo i styl życia, stres - to wszystko ma bardzo zły wpływ na nasze zdrowie. Coraz częściej śmiertelne choroby dopadają młode osoby i to nie okazuje się dobry znak na przyszłość.


Niestety my sami ogromnie często nie chcemy pamiętać o profilaktyce.

Masaż - sposób na relaks

masażystka podczas wykonywania masażu
Author: Steven Depolo
Source: http://www.flickr.com
Kiedy mamy siedzącą pracę, lub intensywnie uprawiamy sport często przydatny może być nam masaż. Wiadomo są to różne masaże. W odmienny sposób potraktowany zostanie pracownik biurowy, którego boli kręgosłup od wielu godzin siedzenia w tej samej pozycji przy biurku, a w inny sposób masowany będzie na przykład biegacz, któremu trzeba rozluźnienia mięśni po treningu czy rozciągnięcia napiętych ścięgien.

Z chorobami walczyć można na różne sposoby. Warto zacząć od tych eko.

salon masażu
Author: Anna
Source: http://www.flickr.com
Kiedy czujemy się źle chcemy jak najszybciej znaleźć coś, co przyniesie nam ulgę. Zazwyczaj są to pastylki z paracetamolem, ibuprofenem lub inną substancją czynną|zawierające paracetamol, ibuprofen albo inny aktywny składnik. Leki te są obecne w praktycznie każdym sklepie spożywczym i kiosku, a także na stacjach benzynowych. Łatwa dostępność środków przeciwbólowych sprawia, że spożywamy je bez oglądania się na ewentualne konsekwencje.

Masz problem z jakim borykasz się od wielu lat? Już dziś skontaktuj się z psychologiem z Wrocławia!

wizyta u psychologa
Source: flickr.com
W obecnych czasach tryb życia jest całkiem inny niż kilkanaście lat temu. Zdecydowanie więcej godzin spędzamy w pracy, nie mamy czasu na odetchnięcie i odpoczynek. Mnóstwo ludzi żyje w ciągłym stresie i niepokoju. Niepewna sytuacja na rynku pracy sprawia, iż ludzie martwią się o to, iż mogą ją utracić.

Masaż biurowy w pracy - w jaki sposób wygląda i jakie są jego korzyści?

relaks w pracy
Author: RelaxingMusic
Source: http://www.flickr.com
Czy słyszałeś kiedyś o czymś takim, jak masaż w pracy? Masaż biurowy w pracy staje się teraz coraz popularniejszy i oferuje go bardzo wiele firm posiadających w swojej ofercie przeróżne aplikacje medyczne, warsztaty czy także inne programy profilaktyczne połączone ze zdrowiem.

Kiedy dobrze zdać się na profesjonalistę? Wizyta u psychologa – przełam wstyd oraz przyjmij pomoc

psychologia
Source: flickr.com
Kłopoty z pracą, depresja, obniżenie nastroju, wielki stres – to najczęstsze względy, dla jakich myślimy czy warto iść do psychologa. Wiele osób boi się takiej wizyty, np. z powodu zawstydzenia, a inni wręcz sądzą, iż mogą poradzić sobie bez kompetentnej pomocy.Przytrafia się, że niektórzy ludzie nie widzą różnicy pomiędzy psychologiem a psychiatrą i w rezultacie przekładają wizytę u profesjonalisty pomimo narastających problemów.

Szeroki zakres terapii psychologicznej, czyli do którego psychologa wybrać się na wizytę?

psychoterapeuta
Source: flickr.com
Psycholog jest zawodem działającym na pograniczu innych zawodów: psychoterapeuty, psychiatry czy mentora. Od zajęć nauczycielskich w szkole przez rozwój osobisty po kompetencje psychiatry - na każdej tej płaszczyźnie przedmiotem oddziaływania i „naprawy” jest ludzka psychika. Mając problem w wybranej przestrzeni życiowej wybierzemy psychologa specjalizującego się w wybranej „działce”.

Wczasy z bonusem – jak połączyć odpoczynek z czymś pożytecznym

dieta
Source: pixabay.com
Urlop to jeden ze szczególnie wyczekiwanych okresów w roku. Dni wolne w pracy jak i możliwość wyłączenia się przez okres przynajmniej dwóch tygodni to naprawdę świetna perspektywa. By możliwie najlepiej wykorzystać ten czas, winniśmy pomyśleć o wyjeździe, dzięki któremu zapomnimy choć na moment o otaczających nas kłopotach i codziennych obowiązkach. Ciekawym pomysłem na urlop może być jego połączenie z pewną kuracją. O jakiego rodzaju wyjazdach mowa?