Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/adventuresandtravelinmexico.com/includes/menu.inc).

Terapia uzależnień – kiedy jest celowa?

O konieczności leczenia uzależnień mówi się na ogół w wypadku ludzi, którzy od dłuższego czasu nadużywają preparatów odurzających, czy cierpią na pozostałe uzależnienia fizyczne albo psychiczne.


Uzależnienie od dowolnej używki (trunku, narkotyków, ) jest schorzeniem jak każde drugie i uświadomienie sobie tego stanowi podstawę kuracji. Dzięki temu realny będzie czynny udział pacjenta w terapii, co ułatwia w znacznym stopniu jej prowadzenie. Bodźce do walki z uzależnieniem bywają przeróżne, lecz ważne, aby pomysł rozpoczęcia terapii wyszedł od samego chorego. Podług terapeutów, tylko wtedy kuracja uzależnienia ma szansę sukcesu, kiedy pacjent przemyślał do głębi decyzję o jego zaczęciu.


zaburzenia
Author: Austin Kirk
Source: http://www.flickr.com


Uzależnienie przychodzi z czasem, o czym powinno się pamiętać. Niestety jest ono ogromnie złudne i przeważnie osobie uzależnionej wydaje się, iż nic jej nie zagraża. Częstokroć słyszy się, iż jeden kieliszeczek wina do kolacji lub szklaneczka whisky na sPanie to jeszcze nie nałóg alkoholowy – a to ogromnie często fałszywe wrażenie. Podobnie zresztą jest z pozostałymi substancjami uzależniającymi, lecz także z aktywnością człowieka, jaka może wieść do nałogów np. korzystanie z peceta albo seks. Nierzadko zdaje nam się, że terapia uzależnień jest dla osób, które sięgnęły dna w swym uzależnieniu.

Sprawdź bez zwlekania wpis spod linku (https://www.przychodniazycie.pl/293,Uslugi-medyczne.html), ponieważ zapewne zaszokuje Cię to, jak niesamowicie pasjonujące treści w tamtym miejscu są przedstawione!

Powinno się jednak mieć pojęcie, iż odwiedziny w poradni terapii uzależnień mogą powstrzymać sięgnięciu dna.
Umiejętnie wiedziona terapia pomaga oswobodzić się z uzależnienia i żyć dalej normalnie. Należy o tym pamiętać oraz nie bać się rozmowy z psychologiem. Ona z całą pewnością nie zaszkodzi.