Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/adventuresandtravelinmexico.com/includes/menu.inc).

Co robić gdy bolą nas stawy?

Gdy boli staw, odruchowo staramy się go ochraniać - mimo że wcale nie łagodzi to niedomagania. Na nieszczęście nieużywany staw sztywnieje i każdy czyn staje się jeszcze w wyższym stopniu bolesny.


Najistotniejsze więc będzie złagodzenie bólu a także odpowiednie leczenie.
Silne bóle stawów to dolegliwość bardzo dotkliwa - blokuje ona możliwość normalnego poruszania się. Kłopotem staje się wstawanie, albo klękanie, natomiast proste na co dzień czynności są prawdziwą męczarnią. Gdzie więc tkwi przyczyna bólu a także czy sami zdołamy z nim walczyć? Fundamentalnym czynnikiem oddziałującym na przeciążenie stawów, a w konsekwencji na ich obrzęk jest nadwaga. W szczególności dotyczy to stawu biodrowego a także kolanowego. Przeto pierwszym krokiem do pozbycia się stanu zapalnego , będzie odchudzanie poprzez wykorzystanie właściwej diety a także nieduży, umiarkowany ruch, nieobciążający stawów. Ważne jest także unikanie przesadnego przeciążania bolących stawów na przykład klękania a także kucania przy chorujących kolanach. Kiedy dojdzie do zniszczenia stawu biodrowego czy też kolanowego, ostatecznym rozwiązaniem będzie jego wymiana na endoprotezę.


okulary
Author: Sarah Joy
Source: http://www.flickr.com


technika


Jak chronić stawy? Nie bez znaczenie pozostaje sposób odżywiania się.

Te wpisy z www, które zobaczysz po kliknięciu na ten odnośnik niewątpliwie okażą się użyteczne - są one godne polecenia i potrafią Cię miło zdziwić.

Na schorzenia stawów wyjątkowo narażone są jednostki z deficytem tak ważnych witamin jak A, C a także E i selenu. Owe cenne składniki odnajdziemy przede wszystkim w jarzynach oraz owocach. Beta-karoten przetwarzany w organizmie na witaminę A zawarty jest w marchwi, morelach oraz melonach. Witamina C znajduje się głównie w czerwonej a także żółtej papryce, cytrynach, brukselce i ziemniakach.
By uzupełnić brak witaminy E, należy sięgnąć po orzechy, pestki słonecznika, oliwę z oliwek oraz owoce awokado, natomiast niedostatek selenu można wyrównać przez jedzenie pełnych ziaren zbóż, jajek, ryb skorupiaków. Warto też przyjmować suplementy mieszczące kolagen, na przykład 4flex.