Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/adventuresandtravelinmexico.com/includes/menu.inc).

U seksuologa

Nie pamiętasz , kiedy ostatni raz mieliście stosunek, on ma kłopoty z erekcją, zaś tobie współżycie sprawia boleść – kłopoty w życiu intymnym efektywnie wyniszczają związek .
młodość
Author: Maurizio Costanzo
Source: http://www.flickr.com


W takiej sytuacji zbawieniem może być wizyta u profesjonalisty. Tyle, że rodacy wciąż tak ogromnie wstydzą się przejść próg gabinetu doktora tej specjalności, iż wolą zaryzykować rozłąkę.

Szczerze zalecamy tę witrynę wszystkim, którzy bezskutecznie szukają tekstów o podobnej tematyce i które są równie niebanalne. Kliknij i zobacz!

Egzystujemy w epoce, gdy golizna jest na każdym kroku, nawet reklamy herbaty ociekają erotyzmem. Mogłoby się wydać, że w owej sytuacji obyci jesteśmy z kwestiami cielesności i nie będzie już żadnego tabu powiązanego z seksem. Tymczasem okazuje się, że wciąż nie umiemy o nim bez ogródek rozmawiać, zwłaszcza, gdy pojawiają się kłopoty: czujemy się zawstydzeni, lękamy się ośmieszenia, ujawniają się nasze kompleksy. Z powodu wstydu i lęku tylko 25 proc. osób potrzebujących poszukuje pomocy u specjalisty.


Rodacy, aczkolwiek coraz częściej korzystają z pomocy psychoterapeutów, to wciąż z wizytą u seksuologa zwlekają do ostatniej chwili, kiedy rozpoczynają się już poważne spory w związkach, rozstanie wisi na włosku, a seksuolog staje się tzw. ostatnią deską ratunku. A wówczas terapia będzie trudniejsza oraz dłuższa. Jeśli pacjenci wymagają psychoterapii, może starczyć parę wizyt, lecz niekiedy potrzebny będzie rok i dwa lata. W każdym przypadku czas będzie kwestią indywidualną. Bywa i w ten sposób, że pacjenci będą pod opieką lekarza na stałe, przykładowo kiedy muszą brać lekarstwa.
Zdarza się również, iż pacjenci zamiast pójść do doktora, samodzielnie zaczynają się leczyć, dla przykładu nabywając farmaceutyk na czarnym rynku. To na pewno nie anuluje problemów, a po drugie taki medykament może też szkodzić.