Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/adventuresandtravelinmexico.com/includes/menu.inc).

Jakiego modelu pompę dla cukrzyka kupić?

W obecnych czasach ciągle przybywa cukrzyków. Wydaje się, że częściej mawia się o cukrzycy typu drugiego, która powoduje przekraczanie górnych granic dozwolonego poziomu cukru we krwi. Osoby chorujące na cukrzycę rodzaju drugiego powinny mierzyć poziom cukru po kilka razy na dzień i dostosowywać do takiego poziomu ilość przyjmowanej insuliny.
Innym osobom chorującym na cukrzycę typu drugiego wystarczy zastosowanie leków utrzymujących poziom cukru na właściwym pułapie i zastosowanie specjalnej diety. Trzeba wiedzieć, że bez wprowadzenia właściwej diety nie uda się zachować cukru na właściwym poziomie także, jeżeli pacjent będzie przyjmował mocne leki.


pompy insulinowe
Author: William Gray
Source: http://www.flickr.com


Jednak dużą grupę ludzi chorujących na cukrzycę stanowią chorzy na cukrzycę rodzaju pierwszego. Oni posiadają problem ze za niskim poziomem cukru i muszą uważać na to, żeby stan ich zdrowia gwałtownie nie pogorszył się wskutek znacznego spadku poziomu cukru we krwi. W stałym kontrolowaniu poziomu cukru pomagają im pompy insulinowe. Najlepsze z pomp insulinowych potrafią określić, za ile minut poziom insuliny w organizmie może spaść do niebezpiecznego poziomu i trzeba jest przyjąć insulinę. Dzięki takiej wsparcia chory może żyć zwyczajnie i nie odczuwać ujemnych skutków własnej choroby, a jedyną niedogodnością jest dla niego trzeba stałego kontrolowania poziomu cukru i używania się do zasad przewidzianej dla siebie diety.

Zaintrygował Cię ten artykuł? Jeżeli tak, to czytaj to o podobnej dziedzinie na następnej stronie - znajdziesz ją w linku poniżej.

Jednak sprawowanie stałej kontroli nad poziomem cukru jest pozwalało na zjedzenie ulubionego ciastka i wypicie lampki odpowiedniego wina.


Producenci pomp insulinowych zdają sobie sprawę z tego, iż na cukrzycę rodzaju pierwszego chorują osoby w różnym wieku, a w tym dzieci i młodzież.
Toteż nowe pompy insulinowe są niewielkimi urządzeniami, podobnymi wyglądem do telefonów komórkowych i mogą być one noszone w torebkach lub torbach albo plecakach. Można w nich także ustawiać godziny alarmów dźwiękowych, które będą przypominały o potrzebie sprawdzenia poziomu cukru, a dzięki czemu młoda osoba nie zapomni o wykonaniu następnego pomiaru.