Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/adventuresandtravelinmexico.com/includes/menu.inc).

Leczenie z zastosowaniem pompy insulinowej

Pompa insulinowa jest alternatywną metodą podawania insuliny. Pompa insulinowa zastępuje wstrzyknięcia penem bądź strzykawką insulinową. Pompę insulinową nosi się na zewnątrz organizmu, np. na pasku.


W tym momencie mniej więcej 250 000 ludzi na całym globie jest kurowanych przy użyciu pomp insulinowych.


najnowsze pompy insulinowe
Author: epSos .de
Source: http://www.flickr.com
Trzustka a pompa . U osoby, która nie cierpi na cukrzycę, trzustka systematycznie uwalnia małe ilości insuliny do układu celem dopasowywania stanu glukozy - poznaj tutaj. Ilość uwolnionej insuliny zależna jest od „wewnętrznego czasomierza” danej osoby jak też od takich składników jak działalność fizyczna, stres i choroba.

Kliknij bez obaw ten odnośnik i użyj informacji, aby przeczytać więcej wiadomości na prezentowany tutaj temat - one także Cię zaintrygują.

Kiedy spożywa się pożywienie, trzustka uwalnia dodatkową dawkę insuliny w celu obniżenia poziomu glukozy we krwi. terapia z użyciem pompy insulinowej najlepiej ze wszystkich osiągalnych sposobów leczenia naśladuje pracę trzustki. Najnowsze pompy insulinowe to przyrządy bardzo zaawansowane.


W przeciwieństwie do leczenia pompą insulinową, kuracja wielkokrotnymi wstrzyknięciami insuliny nie naśladuje aż tak szczegółowo działań trzustki - ważne źródło. Pojedyncza doza insuliny, która ma działać przez długi czas niekoniecznie odpowiada zmieniającemu się zapotrzebowaniu organizmu w ciągu dnia; osoby stosujące tą metodę terapii mogą wymagać dokładnego planowania posiłków jak też innych aspektów życia codziennego, odpowiednio do planu iniekcji.


Intensywna kuracja, w której zastrzyki insuliny błyskawicznie czy krótko działającej wykonywane są po wielokroć w ciągu doby ma na pewno przewagę w stosunku do konwencjonalnego sposobu terapii, lecz nie dostarcza ono insuliny w sposób nieustanny oraz precyzyjny, jak to czynią pompa Medtronic pompy insulinowe.