Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/adventuresandtravelinmexico.com/includes/menu.inc).

Jakiego rodzaju schorzeniami zajmuje się kardiolog? Jak wyglądają objawy zawału mięśnia sercowego?

Troska o zdrowie, szczególnie w pewnym wieku jest czymś istotnym. Wraz z upływem lat jesteśmy bardziej podatni choćby na schorzenia układu krwionośnego. Nie należy bagatelizować nawet lekkich objawów i zgłosić się do odpowiedniego specjalisty.
Kardiolog przy aparaturze
Author: Lisa Brewster
Source: http://www.flickr.com

serce
Author: Internet Archive Book Images
Source: http://www.flickr.com

Kardiolog jest lekarzem, który zajmuje się różnymi wadami i schorzeniami w obrębie układu sercowo-naczyniowego. Chodzi o serce aortę oraz pomniejsze naczynia krwionośne. To kardiolog zajmie się przykładowo nadciśnieniem tętniczym, jakie jest częstą przypadłością osób w pewnym wieku. Oprócz tego wielu pacjentów, którzy idą do takiego lekarza narzeka na zaburzenia rytmu serca, którego przyczyną najczęściej może być migotanie przedsionków.


Najczęściej z wizytą u kardiologa wiąże się ogromnie niebezpieczny dla życia i zdrowia ludzi zawał serca. W takich wypadkach trzeba działać bardzo szybko, gdyż czas jest tutaj ogromnie istotny.czytaj wpis blefaroplastyka blefaroplastykaNajczęściej na skutek zatoru dochodzi do zatkania tętnicy, jaka doprowadza do mięśnia krew utlenowaną. W wyniku tego typu niewydolności część serca ulega martwicy. Najczęstszymi objawami mogą być ostry, piekący ból w klatce piersiowej, utrzymujący się dłużej aniżeli pół godziny. Natomiast nie za każdym razem wygląda to tak typowo. Niepokojące powinny być także inne dolegliwości. Miedzy innymi duszność, która nie jest wynikiem wysiłku, jak też ból pleców między łopatkami. Pewnie nikt nie kojarzy bólu w żuchwie oraz krtani z możliwym zawałem serca, a jest w stanie właśnie go zwiastować.
Niepokojące powinny być również objawy układu pokarmowego, miedzy innymi wymioty, odbijanie się czy nudności. Takie objawy powinny wzbudzić nasz niepokój.