Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/adventuresandtravelinmexico.com/includes/menu.inc).

Lekarstwa dostępne w naturze - pestki gorzkiej moreli oraz sok z rokitnika

Wielu z nas nie lubi zjadać owoców w całości. Dużo osób obiera wszystkie owoce ze skórki, jeszcze inni wyrzucają nawet najdrobniejsze i jadalne pestki. Tymczasem to właśnie te części owoców zawierają niekiedy najwięcej substancji wartościowych dla ludzkiego organizmu. Świetnym tego przykładem są pestki moreli gorzkiej! Okazuje się, że te niepozorne i właściwie mało znane pestki, mogą być skuteczne czy choćby nawet skuteczniejsze po prostu od metod klasycznych walki z rakiem! Dobroczynne działanie tych pestek spowodowane jest dużą zawartością witaminy B17.


sok
Author: Elisabeth Syu
Source: http://www.flickr.com
Pestki moreli gorzkiej pochodzą z dzikich odmian drzew morelowych. Wyglądem przypominają migdały, zaś w smaku – pestki jabłek. Owe pestki dostarczają naszemu organizmowi mnóstwo minerałów, w tym szczególnie sporo magnezu. Poza tym są także źródłem kwasu salicylowe (o działaniu bakteriobójczym) i kwasu pangamowego (witaminy B12).

Sprawdź, co posiada praktyczna strona (www.animalab.pl/szczury-laboratoryjne), którą przeglądasz. Informacje, które są tam zawarte, będą niewątpliwie cenne – kliknij zatem tu!

Owe pestki to nie tylko amigdalina, ale także witaminy A oraz E! Dobrze wiedzieć, że dobroczynne działanie wykazują tylko pestki moreli gorzkiej - słodka odmiana nie ma pożądanego działania (). Ponadto pestki powinny pochodzić ze źródeł ekologicznych, w innym przypadku bardziej sobie zaszkodzimy niż pomożemy. Nie powinny być gotowane ani parzone, ponieważ w czasie takiego procesu tracą swoje cenne właściwości.

Niezwykle nam miło, że przeznaczyłeś swój czas, żeby przeglądnąć nasz tekst. Jeśli czujesz ochotę na inne, to kliknij link kubek z nadrukiem i przenieś się do kolejnej witryny.

Pestki należy przechowywać w odpowiednich warunkach - w suchym i ciemnym miejscu, najlepiej zabezpieczyć je przed utlenieniem.

Kolejnym niezmiernie cennym dla człowieka darem natury jest rokitnik. Owoce rokitnika zawierają dużą ilość B-karotenu i flawonoidów (kwercetyna i rutyna), które wykazują właściwości przeciwzapalne, antybakteryjne, antywirusowe. Substancje czynne zawarte w soku z owoców rokitnika opóźniają procesy starzenia, wzmacniają wzrok, pomagają w zapobieganiu powstawania zatorów w naczyniach krwionośnych oraz zawałom serca, wspomagają regenerację skóry, pomagają w leczeniu chorób przewodu pokarmowego i zwiększają odporność organizmu. Sok z rokitnika zawiera dużą ilość witaminy C - rokitnik obok dzikiej róży ma jej najwięcej ze wszystkich wszystkich owoców! Z tego powodu regularne picie soku z owoców rokitnika jest szczególnie zalecane w czasie jesienno-zimowym, kiedy to jesteśmy znacznie bardziej podatni na choroby. A jeśli dopadnie nas już jakiś wirus, sok z rokitnika pomoże w leczeniu zapalenia gardła, nosa, migdałków oraz zatok nosowych. Zalecana dawka to 10-30 ml dziennie (więcej). Sok z rokitnika można pić rozcieńczony wodą lub innym sokiem z owoców (¼ szklanki soku z owoców rokitnika i ¾ wody lub innego soku). Warto wiedzieć również, że sok z rokitnika wzmacnia tkanki oraz zapobiega anemii, korzystnie wpływa na procesy przyswajania witamin i pozostałych cennych składników odżywczych, dlatego szczególnie zalecane jest picie takiego soku do posiłków.