Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/adventuresandtravelinmexico.com/includes/menu.inc).

Mukowiscydoza to bardzo niebezpieczna i wyczerpująca choroba. Jaki jest sposób, żeby choć trochę polepszać swój stan zdrowia?

Choroba oskrzelowo-płucna jest bardzo częstą przyczyną umieszczania w szpitalach chorych na mukowiscydozę. Efektem tej przykrej choroby, postępującego uszkodzenia oddychania, jest niewydolność oddychania. Po pierwsze jest chwilowa, jednak potem dochodzi do znacznej niewydolności, w czasie której potrzebna jest długa tlenoterapia.


Jednym z najczęstszych symptomów niedotlenienia jest przyspieszenie czynności serca. Długotrwałą niewydolność oddychania można podzielić na częściową (hipoksemiczną) i całkowitą czyli hiperkapniczną. Częściowa niewydolność powoduje obniżenie wysycenia hemoglobiny tlenem. W całkowitej, poza obniżeniem wysycenia, dochodzi też do nagromadzenia dwutlenku węgla we krwi. Całkowita niewydolność jest więc najbardziej groźna z powodu możliwości pojawienia się kwasicy oddechowej i śpiączki hiperkapnicznej.

Dla tego typu osób nieodzowna jest domowa tlenoterapia. Należy ją zaczynać na podstawie kilkukrotnych badań gazometrycznych, które należy wykonać w okresach między ,momentami zaostrzenia, przy całkiem dobrym stanie zarażonego. Powinno się przy tym szacować stopień kooperacji chorego. Dopasowanie dostarczania tlenu zawsze trzeba oprzeć na kolejno wykonywanych badaniach gazometrycznych - przed i w trakcie terapii tlenem. Ma to niezwykle duże znaczenie u chorych, którzy posiada tendencje do hiperkapni. U tych chorych bowiem zbyt duża ilość podawanego tlenu może powodować nawarstwienie się dwutlenku węgla, co może spowodować wystąpienie śpiączki hiperkapnicznej.

Czy czujesz ochotę przeglądnąć kolejne teksty? Więc zapraszamy do wejścia w link - tam oczekuje na Ciebie moja strona.

Przenośny koncentrator tlenu to najdoskonalsze urządzenie do tlenoterapii - elektrotechmed.com/wypozyczalnia/przenosny. To najbardziej\dobrze znane i używane narzędzie w domu.

Napędzany jest energią elektryczną, a dzięki wykorzystaniu sita molekularnego, który jest zbudowany z zeolitu, może dochodzić do odseparowania tlenu pobranego z otaczającego powietrza. Pozwala to uzyskać 95% stężenia tlenu w stworzonej mieszaninie.Standardowe urządzenia do koncentrowania tlenu to narzędzia stacjonarne, jakie mogą być zasilane z sieci elektrycznej - elektrotechmed.com/wypozyczalnia. Aktualnie jednak zazwyczaj używane są koncentratory które można przenosić.

Chcesz odnaleźć inne podobne materiały? Jeżeli tak, ta wskazówka z serwisu (https://sklep.labempire.com.pl/labnet-mini-microcentrifuge-szara-pokrywa,3,11907,4263) jest warta uwagi, gdyż odnosi się do analogicznej tematyki.

Może się dziać tak, gdyż są one wydajniejsze w porównaniu do standardowych aparatur.