Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/adventuresandtravelinmexico.com/includes/menu.inc).

Dobre trawienie bywa niezwykle ważne dla znakomitego samopoczucia, więc już dziś dowiedz się, jak usprawnić działanie układu trawiennego

Polacy dość często uskarżają się na dolegliwości związane z brzuchem. W wielu przypadkach przyczyną bywa nieprawidłowe działanie układu pokarmowego, które miewa sporo źródeł.
Z podobnymi niedogodnościami trzeba walczyć, ponieważ nie tylko oddziałują na codzienne samopoczucie, ale też potrafią prowadzić do poważnych schorzeń.


Polacy zadają sobie pytanie: co na trawienie - metody na lepsze trawienie?


Za wiele dolegliwości oraz niemiłych odczuć związanych z układem pokarmowym odpowiada złe trawienie. Powoduje ono poczucie ciężkości w żołądku, pieczenie, ulewanie, jak też wzdęcia oraz wiele innych nieprzyjemnych objawów. Często za takie dolegliwości odpowiedzialni są sami pacjenci, bo nie przestrzegają istotnych reguł dotyczących jedzenia i diety, dzięki czemu pogarszają działanie układu trawiennego. Jednym z częściej popełnianych błędów okazuje się zjadanie nazbyt wielkich kęsów, dzięki czemu żołądek długo musi działać nad ich rozłożeniem.


obiad
Author: Basheer Tome
Source: http://www.flickr.com


Czasami wspomagają leki lub zioła


Łódź rybacka, Ustronie Morskie
Author: zeesenboot
Source: http://www.flickr.com


Sad w kwietniu
Author: swimboy1


W wypadku, jeżeli dostrzega się u siebie problemy z trawieniem, można zasięgnąć opinii lekarza lub farmaceuty, który zaleci jakieś lekkie środki, przeważnie pochodzenia naturalnego. Również w warunkach domowych można pijać różnorakie napary lub herbatki z ziół, jak przykładowo z rumianku lub werbeny.

Masz jeszcze sekundę? Jeżeli tak, to zachęcamy Cię do kolejnej witryny, na której przygotowaliśmy pouczające posty - najedź na link ortodonta ursus.

Trzeba jednakże pamiętać o tym, że ziół nie wolno pijać nadmiernie często. Dla lepszego trawienia bez wątpienia nie zaszkodzi też krótki spacer po posiłku.
Lepiej również nie spożywać dużych oraz ciężkostrawnych posiłków przed snem, gdyż nocą układ trawienny pracuje wolniej, więc nie trudno o uczucie ciężkości oraz zbędne kilogramy.