Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/adventuresandtravelinmexico.com/includes/menu.inc).

Ekwipunek turystyczny na lato

Na każdą wędrówkę należy zaopatrzyć się właściwie do pory roku, stopnia trudności trasy oraz jej całkowitej długości. W lecie, w czasie dobrej pogody, niezbędne jest obuwie z protektorem (przykładowo sandały Crocs) oraz płaszcz przeciwdeszczowy.

górska wycieczka
Author: Christian Jiménez
Source: http://www.flickr.com
Przy chłodnej pogodzie, albo (rehafit.org/oferta/masaz-i-odnowa-biologiczna/masaz-leczniczy-kregoslupa/) przy wejściach na przełęcze nieodzowny będzie sweter, nakrycie na głowę, trochę jedzenia oraz stosowna ilość napoju. Tenisówki nie ochronią nóg przed kontuzjami w terenie skalnym, zwłaszcza w ruchomych, miałkich piarżyskach. Bez godziwych butów można zatem odbywać wyłącznie spacery w osadach albo w ich bezpośrednim sąsiedztwie.

Najsporzej urazów w Tatrach wywołanych jest przez noszenie nieodpowiedniego obuwia, poślizgnięcie na wilgotnych kamieniach, zranienie dolnych kończyn przez uderzenie podczas przechodzenia przez usypiska skalne, skręcenie stawów. Upadek po takim zranieniu, w urwistym, eksponowanym terenie może mieć dosyć poważne konsekwencje.Nie mniej istotna jest osłona przed chłodem, wysiłek podczas wchodzenia wyczerpuje wiele energii. Jej utratę człowiek odbiera jako wycieńczenie i chłód. Zapobiegać temu stanowi należy przez noszenie ciepłego stroju a także przyjmowanie właściwej ilości jedzenia oraz napojów. Człowiek wyczerpany oraz wychłodzony nie ma zręczności nieodzownych do czynienia nagłych, niemiarowych ruchów, jakie wymusza spadzisty, skalisty teren. Łatwo wtedy utracić stabilność, trudniej będzie amortyzować obciążenia powstające przy schodzeniu oraz zwiększa się możliwość urazu - zajrzyj tu.

rowerzysta w górach
Author: Eli Christman
Source: http://www.flickr.com
Częstym błędem łazików jest nie branie pod uwagę opcji nagłej przemiany pogody. W górach wszystkie przewidywania są tylko orientacyjne, a pogoda potrafi radykalnie przeobrazić się w ciągu kilku minut. Nawet jeśli prognoza nie przewiduje opadów, a poranek jest ładny i ciepły powinniśmy być zawsze na nie przygotowani. Przed podróżą odwiedź sklep turystyczny w celu kupna nieodzownych akcesoriów. Nie zapominaj o zabraniu ze sobą środków opatrunkowych, zwłaszcza służących do zatamowania krwawień. Możesz ocalić w ów sposób życie swoje albo innych. Warto posiadać z sobą telefon komórkowy, aby móc błyskawicznie zawiadomić Służbę Ratowniczą, o ile będziemy ofiarą albo świadkiem wypadku.