Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/adventuresandtravelinmexico.com/includes/menu.inc).

Atrakcje turystyczne w Szczawnicy

Szczawnica jest miejscowością uzdrowiskową z powyżej 200-letnią tradycją. Unikalne usytuowanie uzdrowiska (w dolinie Grajcarka) sprawia, iż tworzy się tutaj szczególny mikroklimat, natomiast dostępne bogactwo naturalne i inne atrakcje są na wyciągnięcie dłoni.


Dostępność ośrodków noclegowych jest w tym miejscu nadzwyczaj duża. Starczy w przeglądarkę wbić hasło: domki Szczawnica albo domki letniskowe Szczawnica ażeby znaleźć mnóstwo propozycji (my polecamy wypoczynek-pieniny.pl). Szczawnica to miasto zdrojowe, umiejscowione na południu naszego państwa w powiecie nowotarskim, .

To prawda, że dzisiaj mamy dostęp do mnóstwa informacji, więc jeśli ta problematyka Cię zainteresowała oraz pragniesz uzyskać podobne wiadomości na podnoszony wątek, to sięgnij po więcej (http://www.motoargo.pl/firm-pol-1555150275-DAYCO.html) tu.

Miejscowość zlokalizowana jest pomiędzy Beskidem Sądeckim, a Pieninami, które wznoszą się za kotliną potoku Grajcarka. W mieście tym swój początek ma rowerowo-pieszy szlak, mieniony Drogą Pienińską, jaki wiedzie nieopodal rzeki Dunajec po czym kończy się w Czerwonym Klasztorze na Słowacji. Dostęp do rozlicznych atrakcji turystycznych jest jednym z przesądzających punktów przy wyborze miejsca wypoczynku.

Szczawnica położona w południowej części Polski, tuż przy granicy ze Słowacją, może pochwalić się wielką liczbą atrakcji dla osób o rozmaitych wymogach a także w różnym wieku. Posiada atrakcje turystyczne dla dzieci, dla młodzieży, lecz także dla dorosłych.

Kliknij zamieszczony tutaj (http://ekotur.wroclaw.pl/langs/pl/cityinfo.php) odnośnik kierujący do analogicznego studium - ono bez wątpienia również będzie dla Ciebie ekscytujące.

Każdy odkryje coś dla siebie, to wyśnione miejsce dla miłośników sportu, ale też dla osób lubiących odwiedzać ciekawe budowle, poznawać urocze zakątki przyrody bądź po prostu - pospacerować, odpocząć a także zrelaksować się.

Author: Blaye Cotes de Bordeaux
Source: http://www.flickr.com
Szczawnica jak też jej okolice są stworzone do turystyki rowerowej - zawodowej i amatorskiej. Wielość wygodnych ścieżek sprawia, iż w krótkim czasie można zwiedzić o wiele więcej atrakcji niż w przypadku wędrówki pieszej. W szczególności zachwycająca jest popularna marszruta do Czerwonego Klasztoru na Słowacji, która swój początek ma w samej Szczawnicy. W Szczawnicy znajduje się początek wielu ścieżek rowerowych jak też krajoznawczych szlaków rowerowych, jakimi można dojechać praktycznie we wszystkie ciekawiące turystów miejsca.


Szlaki rowerowe możesz ze sobą łączyć, wydłużać czy skracać, dopasowując całą ekskursję rowerową pod względem długości, trudności bądź zwiedzania. Gwarantowane są przepiękne pejzaże. Jest możliwość wypożyczenia bicykli do własnego użytku na cały dzień. Usługę tą realizują rozmaite pensjonaty bądź profesjonalne wypożyczalnie bicykli. Mapę szlaków rowerowych możesz otrzymać w informacji turystycznej.