Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/adventuresandtravelinmexico.com/includes/menu.inc).

Zespół Aspergera a autyzm to inne dolegliwości. Te dwa zaburzenia się różnią, choć wiele osób o tym nie wie

Jak w każdej epoce, tak i dzisiaj przychodzą na świat dzieci z autyzmem lub Zespołem Aspergera. W Polsce jedni, jak i drudzy definiowani są tak samo, chociaż obie przypadłości znacznie się od siebie różnią. Niestety, niska świadomość i brak wiedzy na ten temat są na niskim poziomie, a wszystko to przez brak zrozumienia czy pragnienia poznania świata tak funkcjonujących dzieci. W tym artykule spróbujemy trochę przybliżyć tą tematykę, odpowiedzieć na pytanie czym są te dwa schorzenia?


Dziecko i rodzic, chłopiec
Author: Monthly_M
Source: Fotolia
Zespół Aspergera, zresztą, jak i autyzm to zaburzenie rozwojowe, jakie ma neurologiczne podłoże. Niestety, jego przyczyny nie są poznane. Kiepską wiadomością jest także to, iż jest to zaburzenie, jakiego nie jesteśmy w stanie wyleczyć, jest więc dla osoby która na to cierpi czymś codziennym od urodzenia aż do śmierci. Zespół Aspergera raczej będzie zdiagnozowany dopiero w tym momencie, jak dziecko idzie do szkoły. Ciężko natomiast o wcześniejszą diagnozę, ponieważ objawy są podobne do autyzmu.

Czy jesteś uradowany z treści powyższego artykułu? Jeżeli tak, to daję również mój odsyłacz (https://www.rehafit.org/przyrost-masy-ciala-w-ciazy/) do kolejnej witryny. Zachęcam!Najbardziej istotna różnica między Zespołem Aspergera a autyzmem jest tego typu, iż dzieci z pierwszą przypadłością są w stanie rozwijać się intelektualnie. Co więcej, nie każdy człowiek ze zdiagnozowanym Zespołem Aspergera wymaga interwencji farmakologicznej.

Jeśli tematyka, która została zaprezentowana w niniejszym wpisie jest warta Twojej uwagi, to dodatkowo zobacz link w serwisie (http://novamedis.pl/pasozyty-patogeny-testy-odciazanie/).

Jednakowoż, lekarz może zadecydować odmiennie, w tej sytuacji leczenie w największej ilości przypadków zaczyna się w wieku dorastania, a osoba z tym zaburzeniem dostaje leki na depresję przez całe życie. Autyzm zaś to całościowe zaburzenia rozwoju, najczęściej jest obserwowany w ciągu pierwszych trzech lat życia. Dzieci autystyczne są zamknięte w świecie własnych przeżyć, odcinają się od rzeczywistości (zobacz też : zespół Aspergera) . Chociaż objawy wskazują czasami na schizofrenię, to jest to błędna obserwacja.


Autyzm, jako nazwa tych zaburzeń, to dosyć nowe podejście, gdyż jeszcze do połowy dwudziestego wieku nie umiano właściwie zdefiniować tych objawów, więc wykorzystano wcześniejsze, nie za bardzo trafne kryteria diagnostyczne. Identycznie jak Zespołu Aspergera także autyzmu nie da się wyleczyć. Najlepsze efekty przynosi zaś właściwa edukacja oraz terapia behawioralna. Rodzice dzieci cierpiących na autyzm mogą też zdobyć pomoc w różnorodnych ośrodkach, stowarzyszeniach czy fundacjach. To pozwala przejść ten trudny okres, poczuć wsparcie, zapewnia również poznanie innych rodziców z takimi dziećmi.