Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/adventuresandtravelinmexico.com/includes/menu.inc).

Po czym poznać, że mięso nie jest najlepszej jakości? Co można zrobić, żeby nabywać jedynie najlepsze wyroby?

Od kiedy weszliśmy do Unii Europejskiej dość szybko zniżyła się jakość mięsa i wędlin na polskim rynku. Jest tak, bo UE nie narzuca określonych norm w tej kwestii, z wyjątkiem produktów regionalnych, więc niektórzy producenci mięsa i wędlin pragną na tym zyskać.


kurczak na talerzu
Author: Jirka Matousek
Source: http://www.flickr.com
Niestety dość często dla samego konsumenta, sama cena ma czasami większe znaczenie niż jakość produktu. Na szczęście są różnorodni ludzie, więc i zakład przetwórstwa mięsnego zdarza się gorszy albo lepszy jak np. ten: nelpol.pl/historia.html. Jak poznać czy mamy do czynienia z rzeczywiście z wysokiej jakości mięsem? W sieciach sklepowych co trzeci sprzedawany produkt to parówka. Najbardziej odpowiednia jakościowo powinna mieć około 50 procent mięsa chudego i pięćdziesiąt procent tłustego mięsa. Bardzo często jest tak, iż nie ma ona mięsa w ogóle. Jak prezentują się w tym zestawieniu kiełbasy i wyroby mięsne? - nelpol.pl/oferta.html.

Część kiełbas, podobnie jak parówki, zamiast mięsa posiadają kości, skórę i tłuszcz, a także substancje chemiczne jakie poprawiają konsystencję oraz smak. Dość często kiełbasy, których komponentem jest mięso, dość często nie podlegają normom i rygorom. Dobrym przykładem jest kiełbasa śląska, kiedyś przygotowywana ze ściśle konkretnej ilości mięsa danego gatunku, aktualnie może się składać z różnych rodzajów mięsa, takiego rodzaju wieprzowe, wołowe lub drobiowe. Tego rodzaju mięso niezbyt dobrze wpływa na nasze zdrowie. Znacząca zawartość soli może przyczyniać się do wytworzenia się nadciśnienia tętniczego i problemów z sercem. Znaczny dodatek tłuszczu odpowiada za otyłość, znaczny poziom cholesterolu a także trójglicerydów we krwi.
grillowane mięso
Author: ZM Pekpol
Source: ZM Pekpol


Azotyny są w stanie wpływać na rozwój rakotwórczych związków, które są najważniejszą przyczyną raka żołądka oraz jelita grubego.

Zebraliśmy tutaj istotne informacje, zatem jeśli masz ochotę dowiedzieć się czegoś jeszcze obejrzyj więcej tutaj naszych witryn.

Na szczęście są miejsca, w jakich z łatwością możemy kupić najlepsze wyroby i nie martwić się o zdrowie. Rzeczywiście trzeba się jedynie trochę rozejrzeć i popytać, bo jak zależy nam na najwyższym jakościowo mięsie to jest to z pewnością najlepsza metoda. Najbardziej korzystnie nie zakupować mięsa w markecie, najlepsze są z pewnością małe, rodzinne sklepy (nelpol.pl/), w których wędliny oraz mięso wyrabia się od wielu lat. W tego rodzaju sklepach zawsze jest zapewnienie, iż wyrób będzie spełniał najwyższe normy, a przecież to wpłynie na smak i nasze zdrowie.