Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/adventuresandtravelinmexico.com/includes/menu.inc).

Kostiumy komunijne. Co powinno założyć Wasze dziecko.

Wszyscy dobrze wiemy, że dzieciaki odczuwają pewien stres, kiedy mają iść do Pierwszej Komunii Świętej. Są zobowiązani najpierw zapoznać się z katechizmem, potem przyszykować się do całej mszy, pamiętać, co kiedy mówią, to rzeczywiście nie jest łatwe. W dodatku powinny ładnie wyglądać. Był czas, kiedy wszystkie dzieci musiały mieć alby. Chciano, żeby wszystkie maluchy wyglądały identycznie. W wielu parafiach nadal strojem komunijnym są alby, ale są też parafie gdzie wróciły sukienki komunijne. Dlatego wyzwaniem dla mam dziewczynek idących do Pierwszej Komunii jest zakup sukienki.

Takie sukienki to koszt od stu sto złotych w górę. Do tego trzeba kupić wianuszek, małą torebkę, rajstopy i odpowiednie buty.

Hej, sprawdź to (pokazy.net/), jeśli jeszcze nie wiesz o tej ciekawej stronie a upewnisz się, że jest ona dla Ciebie bardzo interesująca.

Tak, więc jest to spory koszt. Nie mówiąc o tym, że trzeba dziecku zrobić prezent i zorganizować obiad dla rodziny niczym na mini wesele. Cóż w świecie konsumpcjonizmu, nawet Komunia stała się komercyjnym świętem. Mimo to maluchy są na tyle bystre, że rozumieją, iż w tym czasie najistotniejsze jest to, że mogą przystąpić do sakramentu Komunii Świętej.

W jaki sposób ubrać dziecko do Pierwszej Komunii?

stroje komunijne -
Author: Clemens v. Vogelsang
Source: http://www.flickr.com
Jeżeli chodzi o Pierwszą Komunię Świętą, to dzieci powinny być ubrane albo w alby, albo w sukienki i garnitury. Ale poza tym, że dziecko trzeba ładnie ubrać, to trzeba je jeszcze podszkolić z katechizmu. Powinniśmy pamiętać, że istotna jest duchowa strona tego wydarzenia. Ale mimo całej duchowości trzeba pozostać racjonalistami, by na kilka dni przed Komunią nie okazało się, że nasza córka nie ma sukienki komunijne. Warto odrobinę wcześniej zacząć szukać sukienki dla dziewczynki. Bo później jest mnóstwo zamieszania i zapewne zamiast kupić taką sukienkę, która będzie się dziecku podobała, kupimy jakąkolwiek, którą będziemy musieli przerabiać u krawcowej. Tak, więc pamiętajmy o tym, by nie dodawać dziecku stresu i odpowiednio wcześniej wybrać się po sukienkę komunijną. A sukienki na tego typu okazję są różne. Wiadomo wszystkie są białe, ale jedne są jak dla prawdziwych księżniczek, a inne są bardziej stonowane (sukienki na Komunię).

komunia święta
Author: John Ragai
Source: http://www.flickr.com
Jedyne o czym musimy pamiętać to nasz budżet i nie przesadzać, bo to sukienka, którą dziecko będzie nosiło tylko przez kilka dni. Pamiętajmy, że to nie wesele i nie musimy dziecku szyć sukienki na miarę. Pośród tych modeli, które są na sto procent uda nam się wypatrzeć sukienkę pasującą dla naszej córki. Z chłopcem jest mniejszy kłopot, wystarczy kupić mu ciemny garnitur. Chociaż oczywiście, jeśli nasz synek nie jest wyrośnięty, a będziemy chcieli kupić mu porządny garnitur, to wizyta u krawca będzie konieczna.komentarze ze strony (www.maleckamakeup.pl/)Może nie żeby szyć garnitur, ale by ten kupiony po prostu dobrze leżał.