Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/adventuresandtravelinmexico.com/includes/menu.inc).

Resekcja rękawowa żołądka jest całkiem nową metodą walki z nadwagą

Każdy kto od lat zmaga się ze dużą nadwagą, właściwie powie, że pozbycie się nadprogramowych kilogramów nie należy do łatwych spraw. Przez to coraz więcej osób decyduje się na chirurgiczny zabieg, jakim jest resekcja rękawowa żołądka, która opiera się na wycięciu 2/3 żołądka, z tego powodu bardzo pomniejsza się jego wielkość.
lekarz
Author: Life Mental Health
Source: http://www.flickr.com
Co więcej wraz z usuwanym fragmentem usuwa się także tą jego część, która tworzy hormon odpowiedzialny za uczucie łaknienia, dzięki czemu znacznie mamy szansę pomniejszyć odczuwaną ochotę na jedzenie. Co prawda po zabiegu powinniśmy się zgodzić na dosyć restrykcyjną dietę, nie mniej dzięki niemu mamy szansę w lepszy sposób zadbać o swoje zdrowie, co powinno okazać się przecież dla nas najważniejsze.Opaska żołądkowa nie wymusza zmniejszenia żołądka

Jeśli nie chcemy posiadać wycinanego fragmentu żołądka, to ciągle mamy szansę zadecydować się na rozwiązanie, które proponuje nam opaska żołądkowa. Jej włożenie powoduje, że żołądek przybiera postać klepsydry, pokarm trafia do jego górnej części, napiera na ściany co sprawia, że do mózgu dopływa sygnał, że już jesteśmy nasyceni, a potem niesamowicie wąskim kanałem jest transportowane do dolnej części żołądka.
nadwaga
Author: Smallworldspictures123
Source: http://www.flickr.com
Przez to, że opaska jest zapełniona płynem, w każdej chwili możemy zmniejszyć lub zwiększyć jej ucisk na ścianki żołądka. Jest to operacja stosunkowo bezpieczna, a dzięki jej zastosowaniu mamy szansę bardzo zmniejszyć swoją wagę, ponieważ jedzenie będzie dłużej trawione, a więc my będziemy odczuwali mniejszą potrzebę jedzenia.

Przedyskutujmy z lekarzem co będzie najlepsze dla nas

Posiadając problemy z nadwagą i nie mogąc sobie z nią zaradzić samodzielnie, warto udać się do lekarza, żeby on pomógł nam znaleźć odpowiednią metodę dla nas.

Przeczytaj, co zamieszczono w najnowszym linku (http://titaniumdental.pl/galeria/) - to również dotyczy tej samej tematyki, więc zapewne także Cię zaciekawi.

Mamy szansę zdecydować się na usunięcie części żołądka, lub na jego ściśnięcie, jednak to lekarz po przeprowadzeniu z nami odpowiedniej rozmowy, będzie w stanie powiedzieć, do której metody się zaliczamy.

Jeśli znajdujące się w tym miejscu materiały są według Ciebie niebanalne, kliknij tutaj, gdyż w danym serwisie też znajdziesz coś ciekawego.

Najważniejsze jednak w tym wszystkim jest troszczenie się o własne zdrowie, przez to jak najprędzej musimy powziąć właściwe kroki, by mieć szansę pomniejszyć swoją masę.