Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/adventuresandtravelinmexico.com/includes/menu.inc).

Dla sporej grupy osób to najistotniejszy dzień w całym życiu – pierwsza komunia święta. Co dla nas oznacza?

W końcu przychodzi ten dzień – pierwsza komunia święta. Dla wielu dziecijest to bardzo ważny moment. Chłopcy wyglądają poważnie, choć są jeszcze mali i nigdy raczej nie chodzą ubrani tak odświętnie, a dziewczynki ubierają się w pięknie suknie komunijne. Po wspaniałej uroczystości jest czas na uroczystość o niezwykłej wadze dla każdego dziecka – spotkanie w gronie rodzinnym i cieszenie się z prezentów.
Author: Superfoto.pl
Mnóstwo ludzi twierdzi, że to właśnie ta ostatnia część – czyli rozpakowywanie podarków, stają się dla każdego dziecka najistotniejsze. A co jest w tym złego? Czy nie można po prostu oddzielić tych dwóch sfer, sprawić by obie były równie ważne. Do pierwszej części – uroczystości w kościele dzieci długo się przygotowują (zobacz ofertę na suknie komunijne). Choć poświęcają czas na odpowiednie przygotowanie, są uświadamiane przez rodziców na temat wiary, to jednak jest to dla nich jeszcze zbyt uroczyste. Nie oznacza to że mają zostać wykluczone z tej uroczystości.Ale, owszem, jest to dla nich bardzo uroczyste wydarzenie. Niemniej, nie należy od nich wymagać, iż nagle staną się świadomi swojej religii. Dziecko w tym wieku ma wiele problemów innej, dziecięcej natury. Najważniejsze, żeby dziecko pozostało dzieckiem, jak najbardziej naturalnym, żeby cieszyło się z prezentów, a na uroczystości kościelnej mogło sobie ziewnąć z nudów... Nic w tym złego. W życiu dziecka jest czas zarówno na przyjemności, na dzieciństwo, ale także na obowiązki. Już najmłodszych lat dziecko powinno wypełniać powierzone mu zadania, gdyż dzięki temu będzie lepiej w przyszłości będzie mu łatwiej normalnie funkcjonować.


Pierwsza Komunia Święta
Author: Dustin and Jennifer Stacey
Source: http://www.flickr.com
Mimo to,dziecko powinno mieć dużo swobody, bo podobnie, tak jak powierzone mu drobne zadania i konieczność nauki, tak samo zabawa jest niezbędna do jak najlepszego rozwoju. To naprawdę bardzo istotne, powinniśmy o tym pamiętać, jeśli chcemy wychować mądrego, ale i szczęśliwego człowieka.

Jeżeli szukasz fascynujących wiadomości na omawiany temat, to pomoże Ci ta optymalna strona (http://certificator.eu/en/certification/gost-r.html), na której odnajdziesz informacje, które Cię zaciekawią.

Warto o tym pamiętać i i nie przejmować się za bardzo opinią i radami innych, no chyba, że są zdroworozsądkowe, zwyczajne, nie prezentują żadnych nowych odkryć, rewolucyjnych metod i tak dalej. Takie rady często nie są skuteczne, ba, mogą jeszcze zaszkodzić.