Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/adventuresandtravelinmexico.com/includes/menu.inc).

W miejsce zwykłych pieluch jednorazowych, warto zakupić pieluchy wielorazowe i otulacze

Dużo z nas zostało wychowanych na pieluszkach tetrowych. Ich świetność zastąpiły koło 25 lat temupampersy. Aktualnie dużo rodzicielek pracujących i niepracujących powraca do pieluch. Pieluszki wielorazowe ostatnio przeżywają swój renesans. Dużo rodziców którzy je używają jest ogromnie zadowolonych. Dla niektórych, zwłaszcza młodych mam może to być jednak czarna magia czy też obcość tematu.


Author: www.babymama.pl
Dlaczego mamy powracają do pieluszek wielorazowych? Jedną z wielu zalet wielorazówek jest ich wytrzymałość. Dobrze prane i pielęgnowane pieluchy wielorazowe posłużą nawet czwórce dzieci. Należy tylko pamiętać o paru zasadach. Zanim pieluszki uzyskają optymalną chłonność należy je parokrotnie wyprać. Te bawełniane, bambusowe i konopne nabierają chłonności mniej więcej po ośmiu praniach.

Schowania brudnych pieluszek dobrze używać przymykanego wiadra o pojemności około 23 litrów. Zużytych pieluch nie należy namaczać. Przed włożeniem do wiadra trzeba należy tylko wyrzucić z nich większe zabrudzenia.
Mokre pieluchy wielorazowe lznajdujące się w wiadrze można skropić kilkoma kroplami antybakteryjnego olejku lawendowego lub z drzewa herbacianego. Olejek lepiej zaaplikować na ostatnią wrzucaną danego dnia pieluszkę. Zanieczyszczone pieluszki wielorazowe mogą być przechowywane do 3 dni.

Pieluchy przydomowa oczyszczalnia ścieków i otulacze wełniane pierze się w pralce zazwyczaj w 40-60°C bez wcześniejszego namaczania (link do wielorazowepieluszki.pl). Pieluszek nie wolno moczyć gdyż w wodzie mnożą się bakterie. Nie ma też potrzeby gotowania pieluszek, a pranie w niskiej temperaturze z dodaniem odpowiednich środków piorących wydłuża żywotność pieluszki.

Interesujący artykuł? Jeśli tak uważasz, kliknij bez wahania ten odnośnik, ponieważ w witrynie, którą tu znajdziesz, też jest coś wartościowego!

Do prania dodajemy niedużą ilość środków piorących i dokładnie wypłukujemy aby nie osadziły się one na włóknach materiału. Jeśli pieluszki są mocno zabrudzone można zastosować pranie podstawowe z dodatkiem mydła żółciowego.Otulacze wełniane najlepiej prać ręcznie w szamponie do wełny lub mydełku oliwkowym. Co kilka prań trzeba wyprane otulacze pomoczyć w kąpieli lanolinowej.

Nie wolno dolewać płynów zmiękczających, mydełka i olejków pochodzenia roślinnego bo oblepiają one włókna materiału i dlatego obniżają chłonność pieluszki.

Pieluszki wielorazowe - i otulacze wełniane najlepiej suszyć rozwieszone. Nie zaleca się suszenia w suszarce, gdyż prowadzi ono do szybszego zużycia się pieluch, a wełniane otulacze mogą się odkształcić i sfilcować.Pieluszek wielorazowych nie trzeba także prasować. Przeciwnie prasowanie źle wpływa na ich chłonność.Dzięki pieluszkom wielorazowym można dużo zaoszczędzić środków pieniężnych a wiadomo, że przy potomkach wydatków jest całe mnóstwo.Dużo wiecej matek wraca do używania pieluszek wielorazowych, ponieważ pociecha ma styczność z naturalnymi włóknami np. tj. bawełna. Wiemy, że produkty ekologiczne dla nas wszystkich to dobre skojarzenia.