Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/adventuresandtravelinmexico.com/includes/menu.inc).

Co warto wiedzieć o planowanym odchudzaniu

Na temat odchudzania, zostało napisane dużo artykułów. Jest o nim tyle samo zdań co ludzi którzy się odchudzają. Każdy ma wyrobione osobiste stwierdzenie. Śniadanie to najważniejszy posiłek całego dnia i nie można z niego rezygnować. Ustrój wymaga siły do działania w ciągu dnia, w związku z tym absolutnie nie można odtrącać tego posiłku.


PotrafiszSchudnac.pl
Brak śniadania sprawi, że będziesz przekąszać w ciągu dnia. Owoce można spożywać między posiłkami, jednak w okrojonych ilościach i nie każdy rodzaj, ponieważ ogromnie słodkie owoce np. banany lub winogrona zawierają dużą porcję cukru. Należy jeść owoce o małym indeksie glikemicznym, jabłka, czereśnie. Czekoladę uwielbia prawdopodobnie każdy.

Zjedzenie czekolady poprawia humor, poprawia pamięć, zapewnia układowi stosownej porcji żywiołowości, wyzwala przeciwutleniacze, jakie hamują produkowanie raka. Jednakowoż zawiera również cukier. Mamy możliwość skonsumować cząstkę czekolady, ale wyłącznie o znacznej zawartości kakao, ok 90%. Kawa jest napojem, jaki pozwala postawić organizm na nogi. Za sprawą składu kofeiny, ustrój dostaje "kopa". Po wypiciu możemy w wyższym stopniu się skupić zwalczając wrażenie ospałości. W większości odmiennych diet, kawa (zobacz również świeże pieczywo stary kleparz) bez cukru i mleka jest możliwa do wypicia, jeśli z mlekiem (max 1.5%) to najlepiej pół godziny po węglowodanowym posiłku (przeczytaj koniecznie - porady dietetyczne).

Picie wody nie ożywia odchudzania, lecz wspomaga dietę. Pomaga w trawieniu na jakimkolwiek etapie, filtruje organizm wypłukując toksyny. Powinno się wybierać wodę z dużą kompozycją jodu, albowiem pobudza ona tarczycę, która ma bezpośrednie działanie na przemianę materii i wydalanie insuliny.

Wieczerze trzeba spożyć przynajmniej 2 godziny przed pójściem spać, bowiem w czasie snu metabolizm spowalnia. Istnieje mniemanie, że wolno zjeść wieczerzę nawet o 22-giej, jeżeli spać chodzimy o północy lub później. Należy także wziąć pod uwagę biorytm organizmu, z którego wypływa, że nasz organizm o ustalonych porach jest w największym stopniu energiczny, a w innych szykuje się do snu. Terminy te są zależne od naszego zwyczaju życia, wobec tego prawidłowy sen i posiłki są nadzwyczaj istotne.