terapia

W jaki sposób wygrać z alkoholizmem i dlaczego powinniśmy udać się na odwyk?

lekko rozmiękczony młodzieniec na łonie przyrody
Author: flickr.com
Source: flickr.com
„Piekło na człowieka w jego sercu czeka” - tak można by określić, za Janem Sztaudyngerem ludzkie zachowanie i jego następstwa, z którymi, w przeważającej części samodzielnie będzie zmuszony stoczyć walkę wchodząc na drogę uzależnień. Łatwo na nią trafić. Zejście wymaga większego zaangażowania, samodyscypliny i zaparcia.

Pomoc dla małżeństw

Kiedy dusza choruje
Author: Bird&Co.
Source: Bird&Co.
Problemy natury umysłowej generalnie spotykają indywidualne osoby. Leczenie psychologiczne w postaci rozmowy, a także psychoterapia to zwykle właśnie rozmowy indywidualne ze specjalistą. Istnieje jednak odmienna forma terapii. Jej podstawowym założeniem jest badanie konfliktów dwojga osób i usiłowanie usunięcia ich. Wyszukując w sieci „gabinet psychologiczny Warszawa” otrzymuje się wyniki, zawierające informacje na temat gabinetów psychologicznych i psychoterapeutycznych, prowadzących rozmaite typy terapii. Terapia par posiada tam miejsce szczególne. Od terapii indywidualnej różni ją to, że zajmuje sięjednym człowiekiem niejako przez pryzmat drugiego i odwrotnie. Leczenie takie zazwyczaj składa się z kilku do kilkunastu spotkań.

Jak wygląda proces leczenia osób uzależnionych

strzykawki
Author: Nina Matthews
Source: http://www.flickr.com
Rehabilitacja uzależnionych od narkotyków można rozdzielić na trzy główne fazy, odtrucie, rehabilitacja i leczenie rehabilitacyjne. Gdy pacjent przejdzie przez fazę odkłamywania i zda sobie sprawę z osobistego nałogu, zadaje sobie pytanie: co czynić?

Czy życie w ciągłym biegu pozwala nam prawidłowo żyć?

kobieta w drodze do pracy
Author: Sascha Kohlmann
Source: http://www.flickr.com
Nie da się ukryć faktu, że w dniu dzisiejszym egzystujemy w niezwykle dużym pospiechu. Taki stan rzeczy bez wątpienia nie wpływa pozytywnie na naszą psychikę, co niestety jest w szeregu przypadków zauważalne pod postacią niezwykle różnorodnych chorób psychicznych oraz wszelkiego sposobu uzależnień. Niestety, statystyki po wielokroć pokazują nam, że zasięg takich dolegliwości z dnia na dzień ulega znacznemu poszerzeniu.

Rehabilitacja na grzbiecie konia

zajęcia rehabilitacyjne
Author: Rose Physical Therapy Group
Source: http://www.flickr.com
Jazda na koniu to nie tylko bardzo dobry sport oraz rekreacja. W przypadku dzieci chorych może być to również doskonały sposób na terapię. Koń może być dla dzieciaczków niepełnosprawnych przyjacielem oraz sprzymierzeńcem w ich zmaganiach z chorobom. Taka rehabilitacja nazywa się hipoterapią.

Zespół Aspergera a autyzm to inne dolegliwości. Te dwa zaburzenia się różnią, choć wiele osób o tym nie wie

Dziecko i rodzic, chłopiec
Author: Monthly_M
Source: Fotolia
Jak w każdym czasie, tak i teraz rodzą się dzieci z autyzmem lub Zespołem Aspergera. W Polsce jedni, jak i drudzy odbierani są tak samo, chociaż obie przypadłości mocno się od siebie różnią. Niestety, niska świadomość i wiedza na ten temat są na niezbyt wysokim poziomie, a wszystko to przez brak zrozumienia czy chęci poznania świata tak funkcjonujących dzieci. W tym artykule spróbujemy trochę przybliżyć tą tematykę, udzielić odpowiedzi na pytanie czym są te dwie przypadłości?

Czemu służy terapia alkoholowa? Dlaczego to istotne, by chory nie został sam z problemem?

zmęczenie
Author: anka nevasilyeva
Source: http://www.flickr.com
W życiu mogą zdarzyć się różnego rodzaju problemy, z jakimi musimy sobie radzić. Z częścią spraw możemy się w szybki sposób uporać, z kolei na wyjście z innych należy poświęcić wiele czasu i być mocno zdeterminowanym.

Na czym powinna opierać się odpowiednia oraz profesjonalna kuracja odwykowa?

tabletki
Author: peace6x
Source: http://www.flickr.com
W dzisiejszych dniach duża część osób żyje w ciągłym zabieganiu. Niestety ma to wiele niesprzyjających dla dobrej kondycji skutków niepożądanych, do jakich zaliczają się np. powiększone niebezpieczeństwo różnych dolegliwości mięśnia sercowego czy też wręcz niewydolność nerek.

Leczenie z zastosowaniem pompy insulinowej

najnowsze pompy insulinowe
Author: epSos .de
Source: http://www.flickr.com
Pompa insulinowa jest alternatywną metodą aplikowania insuliny. Pompa insulinowa zastępuje iniekcje strzykawką jednorazową czy penem. Pompę insulinową nosi się na zewnątrz organizmu, przykładowo na pasku.


Dziś mniej więcej 250 000 osób na całym świecie jest leczonych przy zastosowaniu pomp insulinowych.

Inne metody leczenia dzieci? Do jakiego lekarza się udać?

lekarz
Author: Life Mental Health
Source: http://www.flickr.com
W dzisiejszych czasach sporo dzieci choruje niemalże przez cały czas. Dopiero co udało się zaleczyć jedną chorobę, a Twoje dziecko już zaczyna pociąganie nosem i kichanie? Podobne scenariusze niewątpliwie zna praktycznie każdy rodzic.

Kiedy należy poprosić o pomoc psychologa oraz jak znaleźć dobrego eksperta?

Psycholog
Author: Ion Chibzii
Source: http://www.flickr.com
Korzystanie z pomocy psychologa nie może być czymś krępującym. Sesja z ekspertem pomaga spojrzeć na pewne sprawy z dystansu, ułatwia uporządkowanie emocji. Jak jednak znaleźć najlepszego fachowca spośród wszystkich przyjmujących stolicy województwa dolnośląskiego?

Znakomity sposób na wspaniały i nowoczesny masaż w Szczecinie

masaż
Source: flickr.com
Czasem każdy człowiek potrzebuje dziś się relaksować po wielce męczącym dniu w pracy bądź szkole, nie za każdym razem kwestia ta jest jednak tak banalna, jak mogłoby się zdawać. Nie każda działalność, która wydaje się relaksować rzeczywiście robi to skutecznie. Bywa wręcz, że ludzie niedobrze oceniają dodatkowe podejmowane przez nich działania, myląc uczucie bycia zrelaksowanym z innymi doznaniami.

W przypadku, gdy masz problemy z piciem, najwyższa pora pomyśleć o detoksie oraz fachowej pomocy

aklohol
Author: Daniel70mi
Source: http://www.flickr.com
Alkoholizm jest bardzo podstępną chorobą, która posiada druzgocący wpływa na całe życie człowieka, którego dotyka, jak również jego najbliższych. W naszym kraju kłopot z alkoholem okazuje się dość częsty oraz z pewnością nie tyczy wyłącznie osób z nizin społecznych. Alkohol piją biedni i zamożni, mężczyźni oraz panie, a coraz częściej można usłyszeć również o sytuacjach, kiedy po napoje wysokoprocentowe sięgają młodsi nastolatkowie, a nawet dzieci. W wielu sytuacjach niezbędna jest profesjonalna terapia dla uzależnionych.

Psychoterapia Kraków przynosi nieprawdopodobne efekty

psychoterapeuta
Source: flickr.com
Czasem potrzebna jest pomoc ekspertów

Czasem tak dużo przydarza się w naszym życiu, że rozpoczynamy się gubić w tym wszystkim co się dzieje, emocje które czujemy rozpoczynają nas przytłaczać. Dlatego ma szansę się okazać, że potrzebujemy zetknięcia się z ekspertem, który pomoże nam określić to wszystko co odczuwamy oraz który w właściwy sposób będzie potrafił nas naprowadzać na to, abyśmy mogli odkryć, co będzie tutaj dla nas najlepsze.

Czy warto korzystać z internetowej pomocy psychologicznej czy może umówić się na wizytę do gabinetu specjalisty?

wizyta u psychologa
Source: flickr.com
Kłopoty za zakresu psychologii mają to do siebie, że potrzebują przedyskutowania, wskazania ich przyczyn i – jeśli jest taka potrzeba – podjęcia terapii. Czy podzielenie się swoimi problemami w internecie przypadkowym psychologom zapewni ten sam efekt jak wizyta w gabinecie?

Czuły dotyk rodzica jako wzruszający i piękny znak troski i miłości o dziecko.

masaż typu Shantala
Author: ASCOM Prefeitura de Votuporanga
Source: http://www.flickr.com
Indie są kolebką różnych rytuałów dla ciała. Od dawna hindusi traktują ciała niemalże jak świątynię i opiekują się nim tak dobrze, jak mają możliwość, na przykład sobie fundując różnorodne masaże. Kobiety mogą masować ciało w publicznych łaźniach, a rytuał hammam stanowi nie tylko zwykły zabieg oczyszczający, lecz jest także terapią dla ducha.

Dla wielu osób pomoc kompetentnego terapeuty jest wyłączną drogą do wyjścia z kłopotów

psychologia
Source: flickr.com
W dzisiejszych czasach coraz więcej ludzi koncentruje się na karierze i życiu zawodowym. Coraz częściej są przepracowani, lekceważą życie własne i popadają w coraz to większy pracoholizm. Jest to jedną z częstszych przyczyn załamania nerwowego i depresji, jaka może naprawdę mocno zniszczyć psychikę człowieka.