Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/adventuresandtravelinmexico.com/includes/menu.inc).

Trening kulturysty podczas lata – o czym dobrze pamiętać, aby ćwiczenia były jak najskuteczniejsze?

Wielu młodych ludzi, zwłaszcza mężczyzn, traktuje kulturystykę jako sposób życia, nie zaś sport, który uprawiają w ramach hobby. Uprawianiu ćwiczeń podporządkowują cały harmonogram dnia, bowiem zależy im na idealnym zdrowiu, doskonałej formie oraz oczywiście – na prezencji.
trening siłowy
Author: brett jordan
Source: http://www.flickr.com
Naczelną treścią kulturystyki jest albowiem tworzenie umięśnionej, a równocześnie proporcjonalnej sylwetki. Ćwiczenia mogą zmieniać się w zależności od pory roku.

Zatem – jak ćwiczyć, gdy przychodzi lato?Nade wszystko latem możemy uprawiać sport na świeżym powietrzu, a nie wyłącznie w zamkniętej siłowni. Ciepła pogoda świetnie oddziałuje na samopoczucie, gdyż nasze organizmy są bardziej dotlenione oraz mamy więcej energii, aby się ruszać. Dzięki temu nawet się nie obejrzymy, a efekty nadejdą same.

Ponadto o ile zimą fantastycznie sprawdza się trening obwodowy, o tyle latem warto jest stawiać na trening ogólnorozwojowy. Mamy inne zapotrzebowanie na kalorie, więc przyrządzamy sobie kompletnie inne posiłki, niźli zimą.

Jeżeli sądzisz, że odnajdziesz ciekawe treści w internecie, to przejdź do opisywanego problemu i kliknij w link mieszczący się tutaj.

Podczas treningu ogólnorozwojowego pobudzamy wszelkie grupy mięśni. Chociaż to trening zwłaszcza zalecany dla osób początkujących albo rozpoczynających uprawiać kulturystykę po dużej przerwie, to znakomicie nada się również dla ludzi trenujących systematycznie. Najważniejsze w wypadku tego rodzaju treningu jest skupianie się na precyzyjnym robieniu każdego ćwiczenia z niedużym obciążeniem.

ćwiczenia na siłowni
Author: Morten Skovgaard
Source: http://www.flickr.com
Nadrzędna jest odpowiednia technika, dlatego dwa-trzy pierwsze treningi warto wykonywać z doświadczonym fachowcem, jakie w razie czego poprawi nasze błędy oraz powie, co powinniśmy wykonywać inaczej.

Najgorsze dla kulturysty są sterydy. Jak najbardziej pozwalają na momentalne zbudowanie umięśnionej sylwetki, do jakie dążymy, ale wiążą się z niejednym minusem. Mogą powodować wiele przypadłości, m.in. wątroby, serca, nerek czy nawet nowotworów oraz bezpłodności. U panów mogą pojawiać się cechy żeńskie, u pań z kolei – męskie, razem z zanikiem comiesięcznej menstruacji.

Dlatego pamiętajmy, że żadnym wyczynem jest powiększyć masę, zażywając sterydy. Dużo większą dumą będziemy cieszyć się, jeśli mięśnie będą rezultatem naszej nieustępliwej pracy jak również należytego odżywiania.