Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/adventuresandtravelinmexico.com/includes/menu.inc).

Wspaniałe zabawki pobudzające twórczość

Mój wujek jest tak zwaną złotą rączką. Facetem który - jak mi się wydawało w dzieciństwie - jest w stanie zrobić nieomalże wszystko, od karmika dla ptaków w podwórku, po sprzęty domowe samodzielnej konstrukcji. Z profesji wujaszek lakieruje samochody.
lego technic
Author: Pete
Source: http://www.flickr.com
Jest także artystyczną duszą, skutkiem czego we własnym domu (poza ręcznie wykonanymi sofami) na powale i ściankach wymalował osobiste rysunki. Jak wszyscy w rodzinie jest mężczyzną który lubi odpoczywać kombinując. TV rzadko jest u wujka załączony. W wolnych chwilach znajduje dla siebie zajęcia. Od zawsze w długie, jesienne dni zajmuje się modelarstwem, co mam wrażenie daje wujowi realizować się jako technik. Gdy tak patrzę co jakiś czas na wujka w czasie rodzinnych odwiedzin przy sklejaniu miniatur widzę w wujaszku chłopczyka.

Jeżeli zainteresował Cię ten wątek, to pod linkiem odnajdziesz większą ilość podobnych danych, które na pewno okażą się godne zainteresowania.

I zastanawiam się czasem czy wujciowi nie sprawić żartu i zakupić mu zestaw Lego Technic.Mam świadomość, że taki upominek dla sześćdziesięciolatka to dość dziwny koncept, ale myślę iż ucieszyłby się np. ze sterowanego za pomocą pilota pojazdu: maszyny budowlanej . Model ten został opracowany przez firmę Lego we współpracy z wytwórcą rzeczywistej koparki. Oddano najdrobniejsze szczegóły, nawet małe jak konstrukcja prawdziwego napędu. Jedenastolatek zaciekawiony tym jak działają różnorakie urządzenia z całą pewnością zestawami Lego Technic powinien być oczarowany. Pozwalają te zabawki na uczenie się przez młodego inżyniera jakim sposobem buduje się rzeczywiste maszyny, z jakich elementów są pojazdy wykonane. Jako że niektóre modele (jak wzmiankowana koparka) są samochodzikami zdalnie sterowanymi, mały technik ma sposobność zapoznania się z podstawami elektromechaniki i elektroniki.


Oczywiście są także mniej skomplikowane zabawki z silnikiem „naciągowym”, stosujące do poruszania się naciąg sprężynowy. Tak więc dziecko ma sposobność w praktyce obcować z zasadą zamiany energii. Poznaje więc mimochodem elementów nauk fizycznych. Niekwestionowanym walorem zestawów Lego Technic jest fakt, iż pojedynczy taki zestaw to dwie zabawki. Ponad to wybrane zestawy Lego Technic są ze sobą zgodne, można je zatem ze sobą prosto łączyć i tworzyć jeszcze bardziej wymagające aparaty. Wobec tego przyszły inżynier stawia sobie coraz to nowe bardziej skomplikowane zadania. Zapewne zatem nie będzie się nudził. Zestawy te projektowane są dla dzieciaczków między 11 a szesnastym rokiem życia. Mniejsze pociechy prawdopodobnie nie podołają tej zabawce.