Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/adventuresandtravelinmexico.com/includes/menu.inc).

Konflikty między tobą a partnerem. Jak sobie z nimi radzić?

Są takie sytuacje, iż spotykają się dwie panie, a jedynym tematem ich rozmowy są relacje z ich partnerami. Identycznie prezentuje się scena, gdy spotyka się dwóch facetów i narzekają na różne małżeńskie słabości.

zakochani
Author: nattu
Source: http://www.flickr.com
Codziennie na mieście widzimy dyskutujących ze sobą ludzi, którzy może dokładnie o tych kwestiach rozmawiają.

Nie możesz się doczekać kolejnych interesujących treści na ten temat? Mamy do Ciebie dobrą nowinę - kliknij krem wybielający w ten link i rozkoszuj się czytaniem.

A jeśli wierzyć badaniom takich rozmów może być nawet więcej, gdyż jest coraz większa liczba rozwodów. A może właśnie deficyt jest tego typu szczerych rozmów, więc ludzie nazbyt porywczo decydują się na taki krok, jakim jest rozwód? A co jeśli znajomy albo znajoma nie są w stanie właściwie pomóc? Co powiecie w takim wypadku na terapię małżeńską?

Terapia małżeńska to wspólna praca pary partnerów nad odbudowaniem albo stworzeniem od nowa spokojnej, normalnej, bezpiecznej i zdrowej relacji. W trakcie tego typu terapii najważniejsze jest rozumienie najważniejszych przyczyn złych relacji w związku. Równie istotne jest wzbogacenie małżonków (albo partnerów) w konieczne narzędzia, które wspomogą rozwiązać dawne, jak i nowe problemy.

psycholog
Source: flickr.com
Taka też jest prawda, że jeden partner pragnie rozpocząć terapię choćby od zaraz, a drugi nie chce o tym w ogóle myśleć.

Jeśli zaciekawiła Cię ta kwestia, koniecznie sprawdź link leczenie protetyczne a dowiesz się znacznie większą ilość informacji, które na pewno wywołają u Ciebie szeroki uśmiech.

Zwyczajnie, nie widzi on problemu i nie rozumie dlaczego miałby się zdecydować na tego typu konsultację. Często zwycięża również przeświadczenie, że skoro należy iść do psychologa czy psychiatry, to chyba nie jesteśmy do końca normalni... To oczywista bzdura i stereotypy. Co jednakże zrobić w tego typu przypadku? Czy można rozpocząć terapię par w pojedynkę? ()


Zdecydowanie tak, możemy, gdyż warto mieć na uwadze, że zmiana po jednej ze stron jest w stanie pociągnąć zmianę również i u drugiego partnera. Dzieje się to w ten sposób, iż skoro zaczynamy zmieniać sposób postępowania to obalamy pewien mechanizm, który doprowadzał do kłótni. Partner wystawiony na taką próbę także zaczyna się powoli zmieniać (wdał się w polemikę). To powoduje, że zmienia się nasz sposób reagowania na postępowanie partnera, dzięki czemu on też zastosowuje korekty do swojego postępowania. Powoli, lecz jednak zaczyna do niego docierać, iż nie jest on do końca okej. Warto więc spróbować choćby od siebie, bo to skutkuje pozytywnie. Może po jakimś czasie nasz partner także będzie chciał skorzystać ze specjalistycznych usług, gdy zacznie do niego dochodzić sygnał wysyłany od nas?