Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/adventuresandtravelinmexico.com/includes/menu.inc).

W jaki sposób dbać o zdrowie własne i swoich najbliższych?

Każdy doktor medycyny na zapytanie jak dbać o zdrowie?, bez chwili wahania wymieni 2 czynniki: dużo się ruszać oraz racjonalnie odżywiać. Ale co to znaczy „dużo się ruszać”?

Zalecana dawka ćwiczeń fizycznych to 30 do 60 minut ruchu dziennie. Bieganie czy też rower nie są jedynymi formami aktywności ruchowej dla osoby która chce prowadzić zdrowy tryb życia. W grę wchodzi także chodzenie z kijami, wspinaczka czy gimnastyka.

suplementy dla maratończyków
Author: yoppy
Source: http://www.flickr.com
Z pewnością każdy wybierze coś dla siebie. Dobrze aby w swojej aktywności ruchowej starać się być jak najbardziej różnorodnym. Okazuje się, że najlepsze jest przeplatanie ze sobą różnych rodzajów ćwiczeń. I tak dla przykładu: trzy dni w tygodniu możemy biegać, dwa dni na przykład ćwiczyć w dowolny sposób a resztę tygodnia pozostawić na zregenerowanie mięśni.

lekarstwa
Author: epSos .de
Source: http://www.flickr.com
Natomiast racjonalne żywienie polega na urozmaicaniu jadłospisu, zjadaniu niedużych porcji, jednakże często, to znaczy 4 – 5 posiłków w ciągu dnia.

Zaciekawił Cię nasz post oraz podane tu wiadomości? Nowe informacje z www są przygotowane dla pod tym linkiem. Namawiamy!

Nie zapominajmy również o jedzeniu śniadania, albowiem jest ono najbardziej potrzebnym posiłkiem w ciągu dnia, a przerwy między poszczególnymi posiłkami nie powinny trwać więcej niż cztery godziny. Podstawowym pokarmem powinny być produkty z pełnego przemiału i grubo zmielone kasze. W codziennej diecie nie może zabraknąć warzyw jak też (w mniejszej ilości owoców), nabiału i nietłustego mięsa i ryb. Bardzo istotnym również jest również wypijanie odpowiedniej ilości wody, t.j. około 2 litrów każdego dnia.

Jeśli zaistnieje taka konieczność, możemy sięgnąć po suplementację. W aptece można znaleźć niemałą liczbę różnych suplementów diety (na przykład takie jak: ), które mogą uzupełnić nowoczesne leczenie, czy mogą zapobiec rozwojowi pewnych schorzeń. Mimo iż zwykle są to środki wydawane bez recepty, warto zasięgnąć rady lekarza lub farmaceuty zanim po takowe sięgniemy.

Bywa czasem, iż nie przełknie np.: zielonej herbaty, drożdży czy czosnku w ich naturalnej postaci.

Jeżeli interesują Cię opisane w tym materiale tematy i masz chęć zobaczyć więcej wiadomości na taki temat - wejdź tu osłony radiologiczne.

Niezastąpione są wtenczas pastylki zawierające te wszystkie cudowne właściwości naturalnych składników.