Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/adventuresandtravelinmexico.com/includes/menu.inc).

Naucz się w jaki sposób udzielać pierwszej pomocy

Każdy uczeń szkoły średniej oraz każdy, kandydat na kierowcę zdaje sobie sprawę jakie znaczenie ma pierwsza pomoc przedmedyczna. Przedmiot znany jako Przysposobienie Obronne powinien przekazać młodzieży tajniki udzielania pierwszej pomocy. Do tego celu używane były m.in. fantomy oraz prezentowane na nich sztuczne oddychanie i przywracanie akcji serca.


Pedagog uwrażliwiał uczniów na konieczność dokonania zakupu apteczki samochodowej jak i również nauczał ich w jaki sposób ją wykorzystywać. Przeważnie pokazywał także, w jaki sposób opatrzyć zranione miejsce w przypadku złamań otwartych, jak ratować czyjeś zdrowie w przypadku zakrztuszenia, zemdlenia jak również kontaktu z wrzątkiem lub ogniem. Więcej w temacie szkoleń z pierwszej pomocy i innych na .

Defibrylator AED potrzebny w każdej firmie
Najbardziej mądrzy i dbający o uczniów instruktorzy urządzali wycieczki do regionalnych centrów krwiodawstwa, dyskusje z funkcjonariuszami policji jak i również personelem medycznym. Przytaczali koszmarne opowieści o tragicznie się kończącej nieznajomości zasad udzielania pierwszej pomocy. Z takich lekcji zazwyczaj sporo się wynosiło. Niektóre osoby przez następne kilkadziesiąt lat mają pojęcie w jaki sposób bez szwanku wynosić z auta ofiary wypadków co zrobić w przypadku niespodziewanego krwotoku, a nawet do czego służy defibrylator AED.

Pierwsza pomoc przedmedyczna - na wagę życia
Inaczej sprawa wygląda w przypadku szkolenia na prawo jazdy. 30 godzin wykładów musi wystarczyć na całościowe całkowite poznanie zasad ruchu drogowego, technicznej obsługi pojazdu, i właśnie zasad pierwszej pomocy przedmedycznej. Nierzadko przeznaczone są na nią dwie godziny, podczas których przedstawiciel służby medycznej przerabia z kursantami zadania testowe. Nie ma w nich mowy przykładowo o konieczności zabrania ze sobą na wakacje apteczki turystycznej, nie mówiąc już o ćwiczeniach na reduktorach tlenowych. O ratującym życie defibrylatorze AED, który przywraca krążenie, nikt nie przypomina. Więcej o szkoleniach z pierwszej

Apteczka konieczność – konieczność, nie dobra wola
Co roku kilkadziesiąt tysięcy osób ginie w wyniku wypadków drogowych.

Czy wiesz, że opublikowane tu praktyczne wskazówki (http://www.radom.centrumdemed.pl/stomatologia/), mogłyby okazać się w dużym stopniu dla Ciebie pożyteczne? Dotyczą one tematyki, która Cię właśnie zaciekawiła.

Niektórych ofiar można byłoby uniknąć dzięki solidnie przeprowadzonym kursom pierwszej pomocy przedmedycznej i posiadaniu apteczki samochodowej. Na wakacyjny wyjazd powinniśmyrównież zabierać apteczkę turystyczną, która odporna jest na różnego rodzaju letnie nieudogodnienia oraz termometr bezdotykowy.


Świadomość społeczna związana z pierwszą pomocą przedmedyczną wciąż jest w powijakach. Niektórzy ignorują ten temat, uważając, że ich to nie spotka. Może jednak przyjść taki czas, że będą potrzebowali pomocy. Jeśli będą mieli szczęście znajdzie się ktoś, kto ma inne zdanie i będzie mógł im tej pomocy udzielić.