Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/adventuresandtravelinmexico.com/includes/menu.inc).

Internetowe kartki świąteczne

W dwudziestym pierwszym wieku niezwykle miły zwyczaj posyłania do przyjaciół życzeń świątecznych trochę traci na popularności.
Czy kartki świąteczne są skazane na muzealne gabloty? Nie powinno tak być. Zwyczaj ten warto chronić ,jak również go podtrzymywać wśród znajomych, a szczególnie wśród młodego pokolenia. Można przy tym czasem skorzystać z dobrodziejstw cywilizacji i posłać kartkę mailem. Dobrze także znać genezę samego zwyczaju posyłania kartek.doręczanie kartek z okazji różnych świąt, na przykład kartki na komunię ma bowiem niezwykle długą tradycję.

Święta w stylu vintage
Author: STARS FOR EUROPE
Source: STARS FOR EUROPE
Ludzie od wielu lat posyłali sobie życzenia na niedużych kartkach papieru z barwnymi napisami. Według rozmaitych pism Pierwszą świąteczną kartkę posłał najpewniej nastolatek, młody londyński malarz William Maw Egley. Miał on napisać typowe bożonarodzeniowe życzenia a potem posłać je na małym kartoniku z barwnym rysunkiem na jednej stronie do znajomego żyjącego daleko od Williama. Zazwyczaj to nie jego uznaje się za prekursora zwyczaju posyłania życzeń świątecznych. Za prawdziwego wynalazcę świątecznych pocztówek uważa się w większości wypadków Thomasa Sturrock, który pierwszą tego gatunku kartkę zrobił około 1841 roku.

Jeśli po przeczytaniu tego tekstu będziesz chciał zgłębić informacje na omawiany wątek, to pomocne omówienie (https://super-edu.pl/korepetycje) niesłychanie Ci pomoże - chodź i zobacz!

Już dwa lata później wyprodukowano pierwsze drukowane kartki świąteczne,wówczas też po raz pierwszy stworzono świąteczne życzenia wykonane w ilościach hurtowych, predestynowane do szerokiej sprzedaży. Potem tego typu kartki pojawiły się także w Stanach Zjednoczonych i dotarły do nawet najodleglejszych zakątków całego świata. Niewątpliwie trzeba pamiętać o historii kartek świątecznych i kontynuować stary cenny obyczaj, który dostarcza bardzo dużo radości obdarowywanym znajomo mym, jak i bliskim.Doskonałym posunięciem może okazać się posłanie popularnych oraz cenionych przez grono użytkowników sieci internetowych kartek świątecznych. Na internetowych stronach da się znaleźć wiele ciekawych ofert wymarzonej Kartki na Wielkanoc ,a także na dużo odmiennych świąt. Najlepiej, aby każdy sam zbadał jakiego gatunku kartki świąteczne oferują do wyboru serwisy internetowe, wybrał taką, która najsilniej mu odpowiada. Doskonałym pomysłem na zabawy z dzieckiem może być ich wspólne przygotowanie.


Author: Agnieszka Duc
Source: Blog Limango