Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/adventuresandtravelinmexico.com/includes/menu.inc).

Opieka nad potrzebującymi – to pokazuje nasze współczucie i charakter. Nie zapominajmy, że nasze idealne samopoczucie nie będzie trwało już zawsze, warto więc o nich dbać

W całym naszym życiu powinniśmy wyznawać zasadę, iż opieka należy się tym słabym, bardziej narażonym na zagrożenia. Do takiej grupy zaliczyć trzeba tych najmłodszych, niepełnosprawnych lub zwierzęta. To jak podchodzimy do tych ludzi i zwierząt świadczy o nas, naszym wychowaniu, empatii i naszym człowieczeństwie. W naszym kraju wiele musimy jeszcze uczynić w tym zakresie, ale już widać te dobre sygnały, które mówią, iż egzystencja takich osób, oraz potrzebujących pomocy zwierząt, wciąż się poprawia.
na kursie pierwszej pomocy
Author: Joe Loong
Source: http://www.flickr.com
Nie da się jednakże tego powiedzieć na przykład o cierpiących psychicznie. O takich ludziach wydaje się, że zapomniała każda instytucja, przez co takie osoby są skazane na beznadziejną egzystencje w starych, w ogóle nieprzygotowanych do ich potrzeb zakładach, w miejscach, w których od wieków nie było remontu, gdzie jest zimno, a panuje w nim skwar w lecie, gdzie warunki są po prostu skandalicznie. To samo można mówić o schroniskach dla zwierząt. Są niedofinansowane, zanieczyszczone, zapuszczone, znajduje się tam zbyt dużo zwierząt, ciągle czegoś brakuje. Trzeba jednak powiedzieć z przykrością, nie widać sygnałów, które mogłyby zwiastować jakąś zmianę.

Na szczęście są ludzie o dobrym sercu, którzy przygarniają niczyje zwierzęta. To są inaczej domy zastępcze, gdzie zwierzęta mogą jakiś czas pomieszkać, zanim znajdą własny dom. Trochę lepiej ma się sytuacja w temacie opieki nad osobami starszymi.

Ekscytuje Cię omawiana tematyka? Jeżeli tak, to poza tym zobacz link na witrynie (http://www.englander.com.pl/pielegnacja/), która także publikuje takiego typu posty. To bez dwóch zdań da Ci do myślenia!

Najczęściej tacy ludzie przebywają w domu seniora, gdzie mają dość dobre warunki. Wiadomo, że i tutaj da się zauważyć sporadyczne przypadki zaniechań, niespełnianie procedur oraz ogólnie nie najlepsze traktowanie starszych osób, niemniej tego typu zdarzenia możemy zaobserwować wszędzie, będą one wciąż widoczne, tak długo jak system nie będzie dostatecznie dobry. A czy tak dobry kiedyś się stanie, trudno orzec.Najważniejsze jednak jest to, iż w społeczeństwie panuje całkiem duża wrażliwość na drugiego osobnika, gdyż to właśnie określa nas, jako ludzi. Trzeba w związku z tym o tym nie zapominać, iż zawsze jesteśmy jedynie osobnikami o pewnej pozycji w hierarchii wspólnotowej, nawet, gdy dzisiaj znajdujemy się na górze, to nie możemy być pewni, co będzie za kilka lat. Szczególnie powinni to pamiętać ignoranci zapatrzeni w siebie, nie mający szacunku do innych. Nie wiadomo, czy i oni nie będą potrzebowali pomocy za jakiś czas.

Porównaj: dom spokojnej starości Kraków