Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/adventuresandtravelinmexico.com/includes/menu.inc).

Jakie zabawki dla maluszka kupować?

Narodziny dziecka to wyjątkowy moment dla każdego rodzica. Chcą zadbać o maleństwo jak najlepiej, nie tylko troszcząc się o niego, karmiąc oraz przytulając, lecz również kupując mu odpowiednie zabawki, jakie będą sprzyjać jego prawidłowemu rozwojowi. Czy orientujesz się, co warto kupować najmłodszym bobasom?
ciężaróka zabawkowa
Author: US CPSC
Source: http://www.flickr.com
Niewątpliwie są to zabawki edukacyjne, które już od pierwszych miesięcy życia twojego dziecka uczą go najważniejszych w późniejszym życiu umiejętności. Wybierane zabawki powinny być różnokolorowe, mieć przeróżne desenie i wydawać pogodne dźwięki, jakie skupią jego uwagę. Na początek znakomita będzie karuzela do łóżeczka, najlepiej grająca przyjemne melodyjki do snu. Pozwolą uspokoić malucha i sprawią, że szybciej zamknie oczy. Najlepiej decydować się na karuzele z zabawkami o kontrastowych kolorach, jakie pozwalają na szybsze rozwijanie wzroku naszej pociechy, wspomniane melodyjki natomiast będą rozwijać jego słuch. Dziecko słyszy odgłosy już wtedy, gdy jest w brzuchu mamy, ale pamiętajmy, by nie były to żadne irytujące brzmienia. Najlepsze zabawki dla dzieci, według mnie, mieszczą się tu: tu dowiesz się więcej.

figurki zabawkowe dla dzieci
Author: Roger Ferm
Source: http://www.flickr.com
Zamocowując karuzelę na łóżeczku, nie umieszczajmy jej nazbyt nisko, by maluszek nie ściągnął jej na siebie. Wybierajmy wytrzymałe mocowania i zweryfikujmy czy karuzela nie jest ciężka.

Jeśli zaciekawił Cię tego typu artykuł, poznaj inne wiadomości w tym temacie. Najlepiej sprawdź sam szkoła niepubliczna warszawa, znajdziesz tu analogiczne wiadomości.

Około trzeciego-czwartego miesiąca można już kupić grzechotki i plastikowe lusterka, jakie maluszek może wziąć. Sprawdzą się także maty edukacyjne, które podobnie jak karuzele, powinny być kolorowe oraz wydawać rozmaite dźwięki. Dla około rocznego malucha zaś dobrze jest kupić klocki czy inne zabawki umożliwiające mu rozwijać koordynację ruchową połączoną ze wzrokową. Najistotniejsze, by kupowane przez nas rzeczy były bezpieczne, zatem miały należyte certyfikaty i były wykonane z odpowiednich materiałów. Ja wybieram w taki sposób zabawki - zabawka edukacyjna.Nie mogą mieć żadnych ostrych krawędzi, którymi maluszek mógłby się zranić ani być za ciężkie, gdyż w razie gdy spadną mu na brzuszek czy stopę, może go to boleć. Pierwszorzędne zabawki proponuje firma Fisher Price, znana na rynku z rozbudowanej oferty i fantastycznego asortymentu dla pociech w różnym wieku. Kupując zabawki, które mają wpływ na rozwój naszego malucha, zatroszczymy się o jego przyszłość. Będzie szybciej mógł wykonywać wiele czynności i będzie jeszcze bardziej ciekawe świata.