Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/adventuresandtravelinmexico.com/includes/menu.inc).

Choroby oczu leczone laserowo

Jaskra oraz katarakta: te dwie podstępne choroby oczu początkowo przebiegają niepostrzeżenie.


Nie wywołują bólu ani dużego dyskomfortu. Mogą jednak przyczynić się do utraty wzroku, jeśli nie zostaną na czas zdiagnozowane i nie będą kurowane.


Jednak większość Polaków nie chodzi systematycznie na badania okulistyczne nawet w wieku powiększonego ryzyka zachorowania, a więc po czterdziestce. Pierwsze próby wykonywano już w latach 60. minionego wieku, jednak dopiero 20 lat potem zaczęto coraz powszechniej używać lasera do zabiegów okulistycznych. Współcześnie trudno wyobrazić sobie bez lasera chirurgię oka.

Zaintrygowały Cię opisy zawarte w naszym artykule? Jeżeli tak, to czytaj także przeszczep tłuszczu twarz wrocław zbliżone informacje, dotyczące tego działu. Zachęcamy Cię do przeczytania do następnej strony.

Jest on aseptyczny, precyzyjny i nadzwyczaj szybki. W ułamku sekundy likwiduje komórki na które został nacelowany – zniszczona tkanka po prostu odparowuje. Żadnej krwi, żadnych uszkodzeń sąsiednich tkanek. Można nim korygować wady oczu, kurować kataraktę, jaskrę i choroby siatkówki. W dodatku do uskutecznienia zabiegu na ogół starczy znieczulenie oczu za pomocą kropli.


zdrowie - fotografia
Author: Adam Mirowski
Source: http://www.flickr.com


Zależnie od rodzaju zabiegu oraz części oka, jaka ma być mu poddana, stosuje się lasery o przeróżnej długości fal. Laserowa korekcja wzroku należy do zabiegów bezpiecznych (niebezpieczeństwo powikłań wynosi około 1 proc.) a także niesłychanie efektywnych, jako że pomaga 90 proc. Pacjentów, którzy do takiego zabiegu się zakwalifikują.

Zaciekawiły Cię wiadomości zaprezentowane w tym serwisie? Jeżeli tak, to kliknij tutaj oraz odkryj stronę, która także Cię się będzie podobać.

Zabieg taki w dużym stopniu pocienia rogówkę dlatego takie oko jest bardziej podatne na urazy, w przypadku urazu rogówka może pęknąć.
Co więcej laserowa korekcja wzroku nie zapewnia sokolego wzroku do końca życia, gdyż po czterdziestce, gdy SPAda zdolność oka do akomodacji, mogą być potrzebne okulary do czytania.