Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/adventuresandtravelinmexico.com/includes/menu.inc).

Jak działają suplementy dla osób aktywnych fizycznie?

Wymierne postępy w czasie treningów na siłowni to generalnie zadanie właściwego treningu i zbilansowanego jadłospisu. Niewielką, aczkolwiek dostrzegalną rolę mają różnorakie odżywki dla sportowców, sprzedawane w sklepach w całym kraju. Wiele osób ciągle obawia się tego typu produktów, uznając je mylnie za groźne prohormony. A odżywki dla trenujących są totalnie bezpiecznie dla człowieka, dlatego można je zamawiać i jeść bez strachu. Są one znakomite do naprawiania niedoborów w jadłospisie oraz do optymalizowania wysiłku.


suplementy aakg
Source: fbb.pl
Najważniejszym składnikiem spożywczym dla pakującego na siłowni jest rzecz jasna białko (więcej o białkach). Idealnymi artykułami spożywczymi, w których jest konieczne białko, są różne mięsa, jajka oraz owoce morza. Zdarza się, że trenujący nie ma ochoty dzień w dzień wcinać takich dań, wtedy rozwiązaniem jest białko w proszku. Robione jest ono najczęściej z serwatki. W sprzedaży można znaleźć setki różnych typów takich produktów. W sprzedaży jest dużo smaków – można nabyć np. czekoladowy, pomarańczowy i orzechowy.

Zainteresował Cię opisywany w tym miejscu temat? Jeżeli tak, to dodatkowo kliknij ten odnośnik - więcej przeczytasz w treści (https://dominikkania.pl/blog/trening-dla-cukrzyka-jaki-sport-wybrac-i-jak-czesto-cwiczyc/).

Odżywki (zobacz stronę) dla sportowców od różnych marek wyróżniają się przede wszystkim rozpuszczalnością i dawką białka.

Niezwykle przydatne dla trenującego są produkty posiadające w składzie BCAA (sportowesuple.pl/22-trec-bcaa-turbo-jet-400g.html). Ten skrót to po polsku aminokwasy rozgałęzione, które są niezbędne dla muskulatury. Ich główną robotą jest zabezpieczanie muskułów przed ich degradacją, co sprawia, że swoją gigantyczną przydatność posiadają podczas tygodni na minusie kalorycznym. Należy je spożywać przed, w czasie i po sesji treningowej. W sprzedaży są oferowane w formie sypkiej (zwykle z jakimś aromatem) oraz w formie tabletek.


Trzeba wiedzieć, że osoba, która dopiero rozpoczyna swoją przygodę z siłownią, nie musi nabywać od razu torby tego rodzaju artykułów. Na dobry start starcza smaczne białko w proszku, dzięki czemu szybko uzupełni się odpowiedni jadłospis. Artykuły takie jak kreatyna są polecane dla bardziej obytych ćwiczących.