hormony

Jakie rzeczy należy wiedzieć o tarczycy?

rozmowa z endokrynologiem
Author: Diabetes Education Events
Source: http://www.flickr.com
Schorzenia tarczycy zakłócają pracę całego organizmu, skutkiem tego nierzadko pojawiają się trudności w szybkim postawieniu prawidłowej diagnozy. Niedoczynność, nadczynność, guzki, wole bądź nowotwory tarczycy to schorzenia, którymi zajmuje się endokrynologia.

Jak endokrynolog rozpoznaje wymienione schorzenia? Co może wskazywać na to, że tarczyca nie działa prawidłowo? Jakie funkcje pełni tarczyca i z jakiej przyczyny jest tak istotna dla naszego zdrowia?

Zbudować świat od nowa czyli po co mi terapeuta?

psycholog
Source: flickr.com
Kiedy chmury przykrywają niebo, a dni kurczą się niemiłosiernie, niektórzy z nas zauważają, iż coraz mniej rzeczy sprawia im radość. Są obojętni wobec „rozwiązanych sznurówek”, melancholia i zniechęcenie nie pozwalają normalnie funkcjonować. W końcu brakuje im sił by wstać z łóżka w ciemny i zimny poranek. Depresja jest istotnym problemem, który objawia się przede wszystkim znacznym i trwałym pogorszeniem samopoczucia.

Czym jest endokrynologia oraz gdzie można znaleźć wyśmienitego endokrynologa?

Stetoskop lekarski
Author: Dr.Farouk
Source: http://www.flickr.com
Endokrynologia jest to pewna dyscyplina medycyny, która zajmuje się rozmaitymi zakłóceniami funkcji hormonów wydzielania wewnętrznego, przykładowo jajników bądź tarczycy. Hormony są tu substancje, które są emitowane do naszego układu krążenia a ich decydującym zadaniem jest poprawianie czynności życiowych organizmu człowieka.

Nasze zdrowie – hormonalne wahania - zobacz porady

lekarz
Author: COM SALUD Agencia de comunicación
Source: http://www.flickr.com
Żyjemy w czasach ciągłego pędu. Wielu z nas przemierza stale trasę dom – praca – sklep popadając w rutynę i zapominając o tym, aby znaleźć przestrzeń na cieszenie się życiem i z małymi sprawami. Szybkie tempo nam towarzyszące, na szybko robione posiłki z chemicznych półproduktów, brak snu, stres, wady wrodzone, mało aktywności fizycznej, mało wody i tlenu w organizmie… Taką wyliczankę moglibyśmy mnożyć w nieskończoność.

Na różnorakie bóle i nieprzyjemności najlepszy jest masaż. Czy wiesz, jak wiele jest metod, by zrobić dobry masaż?

masaż
Author: Prezentokracja.pl
Source: Prezentokracja.pl
Pomyśl o sobie, zatrzymaj sięnaniedługo, aby się rozluźnić zrób kilka ćwiczeń, ale nie przesadzaj, bo możesz złapać kontuzję lub nabawić się nieprzyjemnych zakwasów. No właśnie… Jak się do tego zabrać? Jak poczuć się idealnie, nie mieć zakwasów, nieprzemęczyć się nazbyt, ale być w pełni i gotowym do nowych, życiowych wyzwań. Odpowiedzią jest mistrzowski masaż.