hormony

Zbudować świat od nowa czyli po co mi terapeuta?

psycholog
Source: flickr.com
Kiedy chmury zasłaniają niebo, a dni kurczą się niemiłosiernie, wielu z nas spostrzega, żez każdą chwilą mniej rzeczy sprawia im przyjemność. Są obojętni na wszystko, poczucie beznadziei i ciągłe, pesymistyczne myśli nie pozwalają normalnie funkcjonować. Aż nadchodzi chwila, że brakuje im sił by wstać z łóżka w ciemny i zimny poranek. Depresja jest poważnym problemem, który przejawia się przede wszystkim zdecydowanym i długookresowym obniżeniem samopoczucia.

Czym jest endokrynologia oraz gdzie można znaleźć wyśmienitego endokrynologa?

Stetoskop lekarski
Author: Dr.Farouk
Source: http://www.flickr.com
Endokrynologia jest to pewna domena medycyny, która zajmuje się różnorodnymi zaburzeniami funkcji hormonów wydzielania wewnętrznego, na przykład jajników albo tarczycy. Hormony są tu substancje, które są wydzielane do naszego układu krążenia a ich decydującym zadaniem jest poprawianie czynności życiowych organizmu człowieka.

Nasze zdrowie – hormonalne wahania - zobacz porady

lekarz
Author: COM SALUD Agencia de comunicación
Source: http://www.flickr.com
Żyjemy w czasach, które stale się zmieniają. Wielu z nas przemierza nieustannie trasę dom – praca – sklep popadając w rutynę i zapominając o tym, aby znaleźć przestrzeń na radość z życia i małych spraw. Szybkie tempo zmian, błyskawicznie robione posiłki z chemicznych półproduktów, brak snu, stres, wady wrodzone, zbyt mała aktywność fizyczna, mało wody i tlenu w organizmie… Tego rodzaju wyliczankę moglibyśmy ciągnąć w nieskończoność.

Na różnorakie bóle i nieprzyjemności najlepszy jest masaż. Czy wiesz, jak wiele jest metod, by zrobić dobry masaż?

masaż
Author: Prezentokracja.pl
Source: Prezentokracja.pl
Pomyśl o sobie, odpocznijnaniedługo, ażeby się wyluzować! zrób kilka ćwiczeń, ale nie przesadź, bo możesz złapać kontuzję lub nabawić się denerwujących zakwasów. No właśnie… Jak się do tego zabrać? Jak poczuć się idealnie, nie mieć zakwasów, nieprzemęczyć się nazbyt, ale być w idealnie rozluźnionym i chętnym do nowych, życiowych wyzwań. Odpowiedzią jest zawodowy masaż.

Jakie rzeczy należy wiedzieć o tarczycy?

rozmowa z endokrynologiem
Author: Diabetes Education Events
Source: http://www.flickr.com
Schorzenia tarczycy zakłócają pracę całego organizmu, stąd często pojawiają się trudności w szybkim postawieniu prawidłowej diagnozy. Niedoczynność, nadczynność, wole, guzki lub nowotwory tarczycy to schorzenia, jakimi zajmuje się endokrynologia.

W jaki sposób endokrynolog rozpoznaje te schorzenia? Co może wskazywać na to, że tarczyca nie funkcjonuje w sposób prawidłowy? Jakie role spełnia tarczyca i dlaczego jest tak ważna dla naszego zdrowia?