Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/adventuresandtravelinmexico.com/includes/menu.inc).

Etapy choroby alkoholowej – poznaj je, jeżeli martwisz się, iż twój bliski jest uzależniony

Życie nie zawsze jest piękne. Czasami jesteśmy zmuszeni zmagać się z kłopotami, a jednym ze szczególnie nam dotkliwych są uzależnienia kochanych przez nas osób. Jednym z w szczególności popularnych uzależnień jest alkoholizm. Leczenie niniejszej choroby nie jest łatwe, toteż warto poznać fazy alkoholizmu, aby jak najszybciej uświadomić sobie, że bliska nam osoba potrzebuje wsparcia.

leczenie alkoholizmu
Pierwsza faza, zwana fazą wstępną, odznacza się wystąpieniem uzależnienia psychicznego.

Jeśli omawiany tutaj wpis zajął Cię i masz ochotę na więcej, to z pewnością spodoba Ci się link do witryny suplementy diety, gdzie jest więcej wątków.

Chory już nie pije jedynie na imprezach, lecz także w celu poprawienia samopoczucia. Raczej się nie upija oraz stara się utrzymać kontrolę, ale szuka sytuacji, w jakich mógłby sięgnąć po kieliszek. Choroba alkoholowa w drugiej fazie, nazywanej fazą ostrzegawczą, to jeszcze większa ochota picia alkoholu, który staje się wypróbowanym środkiem na dobry humor i rozprężenie. Picie (generator aktywnego wodoru) nie jest już kontrolowane, za każdym razem chory upija się oraz częstokrotnie urywa mu się film. Nie umie odmówić alkoholu i stara się inicjować sytuacje, w jakich będzie się mógł go napić, a jeśli mu się to nie uda, pije samotnie, w ukryciu, np. przed przyjęciem, aby mieć wesołe samopoczucie. W trzeciej fazie – krytycznej – nawet jeden kieliszek wywołuje pragnienie picia, często odczuwane jako fizyczny przymus. Uzależniony pije coraz częściej i coraz więcej, również w obecności bliskich. Alkoholik zaczyna się usprawiedliwiać na wszelkie możliwe sposoby, aby ponownie sięgnąć po kieliszek, a jednocześnie traci szacunek do samego siebie. Rodzina nie widząc rozwiązania niniejszego problemu powoli wycofuje się z życia społecznego, tym bardziej iż osoba pijąca zaczyna agresywnie się zachowywać. Ciągi picia mogą przedłużać się do tygodni, a nawet miesięcy - prześledź tutaj.alkoholizm
Author: Holly Lay
Source: http://www.flickr.com
Ostatnim etapem jest faza przewlekła, w której uzależniony pije bezustannie oraz nie ma dla niego znaczenie miejsce. Pokazują się objawy abstynencyjne i psychozy alkoholowe. Ostatnia faza jest także ostatnim momentem, by rozpocząć leczenie, w przeciwnym wypadku uzależniona osoba może utracić nie tylko zdrowie, ale również życie. Należy zaoferować swe wsparcie oraz razem zmierzyć się z przedstawioną wyniszczającą chorobą.