Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/adventuresandtravelinmexico.com/includes/menu.inc).

Pierwsza komunia święta – jakie dodatki można wybrać? Sprawdź, co jest obecnie modne

Jedną z istotniejszych uroczystości w życiu dziecka wychowywanego w katolickiej rodzinie jest uroczystość I komunii świętej. Rodzice pociech przystępujących po raz pierwszy do tego sakramentu chcą, aby dzień ten był wyjątkowy pod każdym względem. Przywiązują więc bardzo dużą wagę również do stroju. Jakie stroje cieszą się teraz wielką popularnością, jakie są kupowane przez rodziców najczęściej?
komunia
Author: Simone Meier
Source: http://www.flickr.com
Jeszcze kilkanaście lat temu dziewczynki, które po raz pierwszy przyjmowały komunię świętą występowały w sukniach, które były wiernymi kopiami sukien ślubnych. Natomiast chłopcy zakładali garniturki. Taki widok w znacznej części naszych kościołów jest obecnie coraz rzadszy - zerknij tutaj . Coraz większą popularność ma alba komunijna. Alba komunijna stała się tak popularna, że jest równie chętnie zakładana przez dziewczynki, jak i przez chłopców. W zdecydowanej większości pociechy w trakcie uroczystości mają więc takie same stroje, na pewne szaleństwo rodzice pozwalają sobie dopiero kiedy uroczystości mające miejsce w koście się kończą. Nadal jednak panuje wielka dowolność w wyborze dodatków komunijnych.

Zobacz, czy następny link (https://gloria.wroc.pl/) jest tym, czego akurat szukasz. Na pewno niezwykle może pomóc Ci w Twym projekcie, który teraz przygotowujesz. Sprawdź, naprawdę nie pożałujesz!

Jakie są więc niezbędne dodatki komunijne?
Dodatki komunijne to rzecz jasna dla dziewczynek wianuszki. Wybór wianuszków jest wielki. Znaczna część z nich to modele ozdobione atłasowymi wstążeczkami i kwiatkami. Większość z nich ma wbudowane odznaczające się dużą elastycznością druciki, dzięki czemu można dopasować wianuszek do kształtu głowy dziecka. W wielu wypadkach mamy zamiast sztucznych wianuszków stawiają na wianuszki z żywych kwiatów. W tym wypadku możliwości wyboru nie są już tak wielkie, ogranicza je dostępność kwiatów w maju - zerknij na stronę ubiory-komunijne.pl. Najczęściej wybierane są stokrotki. Często wykorzystywanym dodatkiem zarówno dla chłopców, jak o dla dziewczynek są rękawiczki i i szyte z myślą o pierwszej komunii chusteczki. Te ostatnie są na ogół zdobione wykonanym ręcznie haftem lub zrobioną także ręcznie koronką. Pierwsza komunia święta jest wydarzeniem wyjątkowym nie tylko dla dziecka, ale także dla jego rodziny. Dla rodziców związane jest to jednak z niemałymi wydatkami. Oprócz alby rodzice kupują bardzo dużo dodatków, które mają sprawić, że ich dziecko będzie tego dnia wyglądać naprawdę wyjątkowo.