Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/adventuresandtravelinmexico.com/includes/menu.inc).

Jakiego typu pieluchy obecnie wybrać: jednorazowe czy tetrowe?

Jak w każdej branży, także w tej rządzi obfita rywalizacja. Producenci wytworów dla niemowlaków prześcigają się w wysyłaniu na rynek coraz to lepszych wyrobów. Rodzice mają coraz trudniejszy wybór, ponieważ mogą nabyć zarazem pieluszki jednorazowe, jak i pieluszki tetrowe. Podobnie jak jedne jak i drugie posiadają swoje plusy i minusy. Jedne są prezentowane jako pieluchy, które potrafią zaoszczędzić czas. Drugie natomiast są przedstawiane jako pieluchy ekologiczne. Które z nich korzystniej opłaca się nabyć?
pieluszki ekologiczne
Author: David D
Source: http://www.flickr.com
Pieluchy jednorazowe mają bez liku zalet, jednakże także wad. Ich zaletą jest bez wątpienia to, że pozwalają rodzicom oszczędzić sporo czasu, bo nie trzeba ich prać czy prasować. Są tak skonstruowane, że faktycznie dziecko nie odczuje wilgoci moczu, dlatego że jest on wchłaniany przez warstwy pieluszki i przytrzymywany w obszarze przez specjalnyToteż takie pieluszki są kupowane przez wielu wychowawców. Na nieszczęście ten rodzaj pieluszek ma swoje wady. Otóż wspomniana jednorazowa pielucha musi być niezwykle często wymieniana. Nie może być tak, że jest zmieniana dopiero wtedy, gdy czuć niestosowny zapach. Należy ją wymieniać nawet kilkanaście razy dziennie. W przeciwnym wypadku może ona być przyczyną odparzenia skóry dziecka, bo mocz w końcu się przedrze przez warstwę pieluchy.

Nie możesz doczekać się następnych wpisów? Stworzyliśmy dla Ciebie łącze do wpisu, które pozwoli Ci zaznajomić się z ogromną dawką nowych informacji.

To powoduje, że cena zakupu tych pieluch w skali miesiąca przekracza 200 zł.



Dobre pieluszki tetrowe są niewątpliwie o wiele tańsze, bo ich koszt używania wynosi niecałe 100 zł w skali miesiąca. Dlaczego tak się dzieje? Otóż ten gatunek pieluszek może być wielokrotnie wykorzystywany. Można go wyprać i wyprasować. A to generuje oszczędność.

Mamy zamiar Cię zaprosić do następnej witryny, na której oczekuje na Ciebie mnóstwo fachowych informacji. Nie czekaj i po prostu kliknij hiperłącze (https://raksa.com.pl/category/sprzet-plywajacy).

Ponadto te pieluchy są ekologiczne. Przykładowo pielucha jednorazowa rozkłada się w ziemi przez nawet 500 lat. A pielucha tetrowa znacznie krócej, bo jest wykonana z ekologicznych materiałów. To także gwarantuje zdrowsze oddziaływanie na skórę dziecka. Te pieluchy są znacznie zdrowsze dla niemowlaka, ale nie dają takiego komfortu jak pieluchy jednorazowe. Niemowlę w nich czuje wilgoć moczu. Nie musi to być jednak minus, bo dziecko automatycznie zgłasza zaistniałą sytuację. Tymczasem w pieluchach jednorazowych nie odczuwa moczu i dźwiga go w pieluszce. A ten ciężar może prowadzić do zniekształcenie chodu niemowlaka.