Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/adventuresandtravelinmexico.com/includes/menu.inc).

Czym trudni się podologia?

Miano podologia czerpie z greki: logos-nauka, podos-stopa. Podologia to dyscyplina medycyny absorbująca się badaniem upośledzeń, zniekształceń a także zaburzeń funkcji stopy. W naszej ojczyźnie wiedza podologiczna jest nadal mało rozpowszechniona.


szczupła sylwetka
Author: Butz.2013
Source: http://www.flickr.com


W niektórych krajach Europy Zachodniej, podologia zaliczana jest już do profesjonalnych profesji medycznych. Podolog osobiście rozpoznaje zmiany patologiczne na stopach oraz realizuje właściwe zabiegi, czy zwraca pacjenta do właściwego medyka specjalisty. Podolog Bytom wspiera swą pracą lekarzy dermatologów, lekarzy ortopedów, lekarzy ogólnych, przede wszystkim ściśle współdziała z medykami diabetologami. Podolog jest przygotowany do kompetentnej obsługi chorych z grup ryzyka, takich jak cukrzycy, chorujący na krwawiączkę, czy reumatycy. Wywiad oraz badanie podologiczne umożliwiają wczesne rozpoznanie zagrożeń oraz skierowanie pacjenta do stosownego doktora specjalisty, co zwiększa możliwość zatrzymania dalszych chorobowych zmian, nie jedynie w obszarze stopy. Podolog jest obeznaną osobą, jaka pomoże choremu w ścisłym wykonywaniu zaleceń lekarza dotyczących specjalistycznej pielęgnacji stóp.


Jeżeli chodzi o gabinet podologiczny Tarnowskie Góry, (podologmarcinkowska.pl) badanie tam powinien wykonać każdy, albowiem często nie uświadamiamy sobie, że niedogodności jakie odczuwamy są spowodowane uszkodzeniami stóp.

Przeczytaj bez wahania ten udostępniony tu (https://www.mammamed.pl/uslugi-w-ramach-nfz.html) artykuł. Prezentuje on pokrewną kwestię, więc na pewno też będzie według Ciebie ciekawy.

Właśnie na stopach odnajdują się receptory organów całego ciała stąd tak ważna jest dbałość o ich zdrowie. Wizyta w takim gabinecie zaczyna się od dokonania wywiadu na temat stanu naszego zdrowia.
Następnie stopy poddawane są dokładnym oględzinom, w umotywowanych wypadkach (dla przykładu cukrzyca) przeprowadzane są badania specjalistyczne. Po postawieniu diagnozy podolog zamyśla terapię i dobiera odpowiednie preparaty do domowej pielęgnacji.