Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/adventuresandtravelinmexico.com/includes/menu.inc).

Nie należy obawiać się niesienia pierwszej pomocy

Życie ludzkie jest największą wartością , w związku z tym umiejętności związane niesieniem pomocy są we współczesnym świecie niezbędne. Od zarania dziejów ludzie mają do czynienia z tragicznymi w skutkach wydarzeniami, które zawsze łączą się z czyimś dramatem - utratą życia, zdrowia lub mienia.


Umiejętności związane niesieniem pomocy są istotne szczególnie dzisiaj, kiedy tak bardzo zwiększyła się populacja ludzi, gdy po drogach podróżuje coraz większa liczba aut. Najczęstsze wypadki, to wypadki komunikacyjne w ruchu drogowym . Wypadek autokaru, przewożący czterdziestu pasażerów, może stanowić problem. W takich okolicznościach trzeba zorganizować właściwą liczbę zespołów ratowniczych, zagwarantować przetransportowanie najmocniej poszkodowanych do najbliżej położonych placówek medycznych celem zapewnienia im odpowiedniej opieki.

Dlatego o sprawności działań w miejscu wypadku ważna jest szybkość i trafność decydowania oraz umiejętność zastosowania dostępnego na miejscu wypadku personelu i sprzętu. W chwili wezwania zespołu ratowniczego, udają się oni na miejsce wypadku, biorąc ze sobą walizkę lekarską a także nosze. Nosze medyczne to sprzęt w rodzaju łóżka przygotowanego do transportu chorego albo osoby poszkodowanej w pozycji leżącej. Nosze jako sprzęt ratowniczy jest generalnym wyposażeniem karetek, oraz śmigłowców ratowniczych.się http://komora-hiperbaryczna.eu/fizjoterapia-rehabilitacja/Dzisiejsze nosze medyczne są proste w obsłudze i bardzo funkcjonalne - . Są łatwe do utrzymania w czystości oraz w zachowaniu w dobrym stanie. Ponadto takie nosze medyczne wyposażone są również w wysuwaną podstawkę z kółkami do pewniejszego i łatwiejszego przewozu.

Sporo ekip medycznych na świecie i w Polsce, jest zaopatrzonych w tzw. zestawy segregacyjne. Zawartość zestawów segregacyjnych jest uzależniona od wielu elementów. Wynika ona głównie ze specyfiki systemu ratunkowego i umiejętności ratowników mających korzystać z sprzętu. Zestaw segregacyjny może być reorganizowany o dodatkowe wyposażenie, np. rurki ustno-gardłowe, nożyczki, ciśnieniomierz nadgarstkowy (opisany na ) czy nóż ratowniczy. Pakiety segregacyjne pomagają personelowi medycznemu, kierowanie medyczną stroną działań ratowniczych, pozwalają oznaczyć ratowników odpowiedzialnych za poszczególne części działań. Zestawy segregacyjne winny być na stanie karetek pogotowia, jednostek Państwowej Straży Pożarnej a także służb medycznych zabezpieczających lotniska jak również imprezy masowe.